Policjanci zachęcali najmłodszych do noszenia odblasków na drodze

Policjanci zachęcali najmłodszych do noszenia odblasków na drodze
Fot. nadesłane

Policjanci zachęcali najmłodszych do noszenia odblasków na drodze. Dzieci dostały święcące gadżety od rugbystów z Olsztyna.

Dzielnicowi z Elbląga spotkali się z dziećmi klas 1-3 szkoły podstawowej. Mówili o bezpieczeństwie na drodze i ważnych elementach odblaskowych na odzieży. Dzieci otrzymały kamizelki i opaski odblaskowe od WORD w Elblągu oraz warmińsko-mazurskich rugbystów.

Kolor odzieży wierzchniej ma wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego. Dzięki temu kierowca  ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

To właśnie odblaski były głównym tematem spotkania dzielnicowych z uczniami klas 1-3 szkoły podstawowej SOSW nr 1 w Elblągu. Podczas zajęć z policjantami dzieci, z pomocą nauczycieli, mogły zaprojektować bezpieczną odzież. Najmłodsi otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe ufundowane przez WORD w Elblągu oraz Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby. Gratulujemy pomysłów i czekamy na kolejne zajęcia.

KMP Elbląg
Print Friendly, PDF & Email