„Pola Nadziei” dla pomorskich hospicjów

„Pola Nadziei” dla pomorskich hospicjów
Fot. Gdynia.pl

Znany jest wynik tegorocznej edycji akcji „Pola Nadziei”. Do pomorskich hospicjów trafi ponad 547 tysięcy złotych. Zbiórka funduszy trwała od 28 marca do 10 kwietnia.

Na ulicach pomorskich miast odbyły się tradycyjne kwesty, ale datki można było przekazywać również online.

Fundacja Hospicyjna opublikowała już oficjalny wynik tegorocznych „Pól Nadziei” na Pomorzu. Dobrze znana inicjatywa pod znakiem żółtych żonkili w tym roku zasili pomorskie hospicja kwotą dokładnie 547 tysięcy 914 złotych i 98 groszy!

Setki wolontariuszy dla hospicjów

To zasługa blisko dwóch tysięcy zaangażowanych wolontariuszy, którzy wyszli na ulice miejscowości w całym regionie. W samej Gdyni zbiórkę do tradycyjnych puszek prowadziło tylko w finałowy weekend, czyli 2 i 3 kwietnia ponad sześciuset ochotników – to nie tylko uczniowie, studenci i mieszkańcy, ale też lokalni parlamentarzyści czy samorządowcy. Ich znakiem rozpoznawczym są żółte koszulki i żonkile, czyli akcenty nawiązujące do symbolicznego koloru nadziei. Na kwotę złożyły się też wpłaty w formie internetowych datków, wirtualnych skarbonek i wpływy z charytatywnych aukcji.

Pomorska edycja „Pól Nadziei” odbyła się w tym roku po raz dziesiąty. Organizatorzy przeznaczą zebrane środki na pomoc podopiecznym łącznie aż siedmiu lokalnych placówek hospicyjnych – w tym także gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca oraz Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, które mieszczą się na Oksywiu.

– Wynik zbiórki jest najlepszym dowodem na to, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje. Dzięki naszym darczyńcom, firmom i instytucjom, które wspierały tegoroczne „Pola Nadziei” możemy z większym spokojem troszczyć się o naszych podopiecznych. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby nas wesprzeć – mówi Anna Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej.

Pomagają i uświadamiają

Kwesta tegorocznych „Pól Nadziei” trwała od 28 marca do 10 kwietnia. Głównym celem akcji, poza doraźną pomocą finansową dla placówek sprawujących opiekę paliatywną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi, jest także promowanie idei wolontariatu i bezinteresownej pomocy. Wolontariusze to wciąż jeden z kluczowych elementów funkcjonowania hospicjów w całym kraju.

Zebrane ponad pół miliona złotych wesprze, oprócz wymienionych wcześniej placówek w Gdyni, także ośrodki działające w Gdańsku, Sopocie i Pucku.

Print Friendly, PDF & Email