Pokaż im cegły, niech się zbudują

Pokaż im cegły, niech się zbudują
Fot. pixabay.com

Teatroterapia – rozwijając tę jednosłowną myśl można rzec, że jest to nic innego jak budowanie siebie. Nie będzie specjalnego traktowania, tylko drama, relaks i ruch. 18 marca minie termin zapisów na warsztaty z teatroterapii, organizowanych przez CSE „Światowid”.

Oparte o dramę zajęcia z zakresu integracyjno-zapoznawczego obudzą samoświadomość – pomogą zidentyfikować własne wnętrze. Świadomość własnego ciała z kolei budowana będzie w oparciu o pantomimę. Różnego rodzaju zabawa i ćwiczenia ruchowe usprawnią koncentrację i wpłyną dobrze na umiejętność pracy w grupie. Do tego relaks w postaci ćwiczeń oddechowych połączony z muzykoterapią. Pojawią się ćwiczenia dykcyjne i pomagające w zrozumieniu emocji zadania aktorskie. Ćwiczenia z autoprezentacji przydadzą się każdemu, a praca nad scenariuszem pomoże w tworzeniu treści, jakie ktoś chce przekazać.

Można zdobyć cenną wiedzę z zakresu sztuki teatralnej, zapoznać się z jego wewnętrzną specyfiką i wziąć udział w czymś kreatywnym. Zadbają o to dramatoterapeuta Monika Kazimierczyk, muzykoterapeuta Dariusz Wychudzki i aktorzy Teatru „Przebudzeni”, którzy poprowadzą zajęcia.

Podczas spotkań będzie można wymienić się edukacyjnymi doświadczeniami, poznać nowe techniki ekspresji twórczej. Takie warsztaty to twórcze zagospodarowanie własnego czasu, który spędzony aktywnie zaowocuje wzbogaceniem różnych zdolności scenicznych. Poszerzy się wiedza uczestników na temat teatru. Pojawi się możliwość odkrycia i wyrażenia siebie. Można będzie odreagować uczucia i emocje tłumione w codziennym życiu. Wisienką na torcie metaforycznej budowli może być wzrost poczucia własnej wartości, wiary we własne siły i ostatecznie samoakceptacji.

Warsztaty pomogą w budowaniu siebie i pokażą jak nauczyć innych stworzyć własne „ja”. Jak to „ja” powinno wyglądać? – Niezmiernie ważne jest, iż zajęcia te usprawniają psychometrykę, komunikację społeczną, samoświadomość ciała i wpływają na wzrost poczucia własnej wartości i kreatywności uczestnika warsztatu – mówi Teresa Miłoszewska, Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej.

Warsztaty zostały stworzone z myślą o dzieciach, mają pomagać w budowaniu wizerunku i dodawać sił w zmaganiu z codziennymi stereotypami i barierami. Przeznaczone są szczególnie dla opiekunów, instruktorów i terapeutów oraz osób z niepełnosprawnościami. Przyjść może każdy, trzeba się tylko zapisać. Udział jest bezpłatny.

Oprac. Magda Fedak

 

Print Friendly, PDF & Email