Pojawi się nowa linia. Ma pomóc w dotarciu na cmentarze

Pojawi się nowa linia. Ma pomóc w dotarciu na cmentarze
Fot. ZKM Elbląg

Jeszcze w listopadzie w Elblągu pojawi się autobusowa linia C. Jej początek będzie przy ul. Ogólnej a koniec na Cmentarzu Dębica. W rozkładzie jest też przewidziany przystanek przy cmentarzu na ul. Agrykola.

– Cały czas jest analizowany system komunikacji. Monitorujemy sytuację, są prowadzone konsultacje społeczne przez ZKM jeśli chodzi o korekty w rozkładach jazdy – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Jak wyjaśnił, od 20 listopada wprowadzona zostanie korekta w rozkładzie jazdy. Kursowała będzie bowiem nowa linia autobusowa, która pozwoli mieszkańcom sprawnie dojechać na cmentarze. Autobus będzie ruszał z pętli przy ul. Ogólnej, następnie pojedzie ulicami: Fromborską, Królewiecką i Kościuszki, dojedzie do cmentarza przy ul. Agrykola, a potem pojedzie ulicami: Nowowiejską, 12 lutego, Hetmańską, al. Grunwaldzką, Żeromskiego, Bema, Łęczycką i dojedzie na Cmentarz Dębica.

– Wprowadzamy tą zmianę od 20 listopada, będzie ona łączyć obydwa cmentarze. Nazwiemy tę linię, linią C, żeby dla ułatwienia kojarzyła się z tym jakie obszary ona obsługuje – wyjaśnia prezydent. – Nie ukrywam, że trwają analizy jeszcze innej linii, ale na dziś mówimy o tym, na co mamy wygospodarowane środki, co możemy już uruchomić. Myślę, że będzie to wyjście naprzeciw wielu głosów – mówi prezydent.

– Do tej pory połączenie z Nad Jaru na obydwa cmentarze było, z tym że z koniecznością przesiadki i to powodowało niezadowolenie mieszkańców, szczególnie tych starszych, którzy najczęściej odwiedzają groby swoich bliskich na cmentarzach – dodaje v-ce prezydent Janusz Nowak.

Zaznaczył też, że będą prowadzone obserwacje czy zaproponowana ilość kursów jest wystarczająca. Autobus będzie bowiem kursował 5 razy dziennie (5x Ogólna – Cmentarz Dębica i 5x Cmentarz Dębica – Ogólna).

– Korekty są robione na bieżąco, być może w najbliższym czasie zrobimy jakąś większą korektę po przeanalizowaniu tych wszystkich wniosków, które wpłynęły – zaznacza Nowak.

Trasa Linii C | Fot. UM Elbląg / mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email