Poetyckie popołudnie z UTWiON-em

Fot. Mateusz Misztal

O tym jaką wagę ma słowo i jakie może nieść ze sobą emocje przekonać się można było w piątkowe popołudnie w progach Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych. UTWiON po raz pierwszy zorganizował spotkanie z poezją – i jak zapowiadają pomysłodawczynie – na pewno nie było to ostatnie takie spotkanie.

– Pani dyrektor Iwona Orężak zwróciła się z prośbą do mnie i do mojej koleżanki, która jest świeżo upieczoną studentką naszego uniwersytetu, żebyśmy zorganizowały spotkanie poetyckie. „Popołudnie z poezją” było przeznaczone przede wszystkim dla naszych słuchaczy, miłośników poezji, tych którzy tworzą poezję, ale skierowane było także do naszych przyjaciół, którzy również uczestniczyli w tym spotkaniu – mówi Anna Godlewska.

Usłyszeć można było wiersze Elżbiety Andrzejewskiej, ks. Grzegorza, ps. „Duży Gabryś”, Stanisława Stawowego i Michaliny Ratajewskiej. O odpowiedni muzyczny nastrój zadbała Elżbieta Półtorak, która zagrała m.in. utwór A Great Big Word i Christiny Aguiliery „Say Something”.

– Bardzo miłym akcentem był występ naszych milusińskich, dzieci z przedszkola nr 23, które recytowały wiersz pana Wiesława Piechoty – relacjonuje Anna Godlewska. – Było to pierwsze tego typu spotkanie. Myślę, że wszystkim bardzo się spodobało i na pewno nie jest to ostatnie spotkanie. Postaramy się cyklicznie takie popołudnia organizować – dodaje.

– Tak jak powiedziała koleżanka, mamy nadzieję, że to nie jest ostatnie takie spotkanie. Obie kochamy poezję, jak widać nasi słuchacze także, i mają niedosyt, chcą jeszcze, i kolejne spotkania na pewno przed nami. Nie wiem czy będą to spotkania co miesiąc, ale myślę że raz na kwartał. Będziemy chciały też zaprosić innych twórców. Cieszę się, że mogę doświadczać tutaj takich emocji – zaznacza Anna Wróblewska.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE, BY ZOBACZYC FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email