Podzielili się posiłkiem

Fot. Mateusz Misztal

Stowarzyszenie „Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna oddział w Elblągu pomaga potrzebującym w każdy piątek na Placu Dworcowym. Wczoraj (14.10) dzieliło się posiłkiem z potrzebującymi wraz z elbląskim Bankiem Żywności i kilkoma innymi organizacjami.

Wspólna inicjatywa zorganizowana tuż przed Światowym Dniem Żywności (przypada on 16 października) ma na celu zwrócenie uwagi na to, że wokół nas są ludzie potrzebujący: jedzenia, rozmowy, drugiego człowieka.

Coroczny Światowy Dzień Żywności to także okazja do zwiększenia świadomości na temat zjawiska marnowania żywności i promowana sposobów rozwiązywania tego problemu.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zechcieliście przyłączyć się i dzisiaj usłużyć i sercem i tymi pysznościami, swoją osobą, swoim czasem, tym którzy mają mniej lub nie mają wcale – mówiła rozpoczynając piątkowe spotkanie Beata Grzeszczuk z Teeen Challenge. – Jesteśmy tu, dotknięci Bożą miłością, Bożym przebaczeniem i łaską, wiedząc kim byliśmy, z czym się borykaliśmy, w jakich miejscach byliśmy i z czego Bóg nas wyciągnął. Wychodzimy z tym samym słowem, z tym samym chlebem, z tą samą nadzieją do osób, które potrzebują. Ale osoby, które potrzebują, to nie tylko bezdomni, to nie tylko ci, którzy są w uzależnieniu, którzy może brzydko wyglądają, inaczej niż my; którzy inaczej pachną, ale każdy człowiek potrzebuje tego chleba, absolutnie każdy – dodała.

– Bank Żywności pomaga ludziom, którzy są w potrzebie poprzez żywność, która jest dostarczana ze środków z pomocy unijnej, ale też ze zbiórek i od producentów. Żywność z krótkim terminem ważności jest dostarczana do organizacji, z którymi Bank Żywności współpracuje. Jest dziś z nami m.in. Stowarzyszenie Integracyjne „Razem”, które pomaga osobom potrzebującym – zaznaczyła Teresa Urban, v-ce prezes Banku Żywności w Elblągu.

Bank Żywności przygotował bigos i krokiety, a także kawę i herbatę. W przygotowanie dań włączyły się także panie z Ukrainy, którym Bank Żywności udzielił schronienia po ataku Rosji na Ukrainę, i które z Bankiem Żywności współpracują. Elbląski Bank Żywności włączył się w tą akcję po raz szósty.

Print Friendly, PDF & Email