Podziękowanie za wspólne granie

Podziękowanie za wspólne granie
Fot. UM Elbląg

638 472,11 zł – taką kwotę udało się zebrać w Elblągu podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielkami elbląskiego sztabu WOŚP, aby podsumować tegoroczny Finał w naszym mieście. Na ręce szefa sztabu Bogusława Milusza Prezydent złożył podziękowania wszystkim wolontariuszom, sponsorom i ofiarodawcom.

– „Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego Finału w naszym mieście. Jestem pełen uznania dla osób pracujących w elbląskim sztabie i wszystkich sztabikach, które działały na terenie miasta. Ogromne podziękowania należą się członkom sztabu głównego z szefem – Bogusławem Miluszem na czele za to, że po raz kolejny wzięliście na siebie ciężar koordynacji tego przedsięwzięcia. Widziałem jak wielu elblążan z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem włączyło się w zbiórkę pieniędzy. Mieszkańcy po raz kolejny okazali  wielkie serce, pokazaliśmy, że potrafimy się zmobilizować w szczytnym celu – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski podczas spotkania.

Tegoroczne granie WOŚP było w Elblągu rekordowe, choć jak podkreślał Prezydent tu nie jest najważniejsze bicie rekordów i każda złotówka się liczy. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać najwyższą kwotę w regionie –  638 472,11 zł, z czego 589 335, 61 zł przekazane zostało do Banku, 7 528 zł to wpłaty za pomocą terminali, 38 895, 50 zł pochodzi z licytacji internetowych, a 2 713 zł zasiliło e-skarbonkę. Jak podkreślają członkowie sztabu 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł bardzo sprawnie i bezpiecznie.  Na ulicach kwestowało 450 wolontariuszy, a orkiestra grała aż w 60 sztabikach.

Print Friendly, PDF & Email