Podlaskie: Spada liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19

Podlaskie: Spada liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19
Fot. Pixabay

Spada liczba pacjentów z COVID-19 w Podlaskiem, którzy wymagają leczenia szpitalnego. W pierwszych dniach marca w siedmiu szpitalach na rzecz innych pacjentów przeznaczono 162 miejsca, które dotąd były covidowe – poinformował w piątek PAP Podlaski Urząd Wojewódzki.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał szpitalom stosowne decyzje w tej sprawie.

52 miejsca zwolnił szpital MSWiA w Białymstoku, 20 szpital w Mońkach, 20 szpital w Suwałkach, 52 (w tym siedem intensywnej terapii) szpital wojewódzki w Białymstoku, 3 OIT-owe szpital w Bielsku Podlaskim, 25 szpital w Augustowie. W szpitalu w Mońkach już w ogóle nie ma miejsc covidowych.

Z systematycznie publikowanych danych urzędu wojewódzkiego wynika, że w ostatnich dniach dzienna liczba hospitalizowanych w regionie z powodu COVID-19 spadła poniżej 400. Szpitale zapewniają obecnie nieco ponad tysiąc łóżek covidowych. Dziennie w regionie jest potwierdzanych nieco ponad trzysta przypadków zakażenia koronawirusem.

To, że jest mniej pacjentów zakażonych koronawirusem potwierdza największy i najbardziej specjalistyczny szpital w województwie podlaskim – Uniwersytecki Szpital Kliniczny z Białymstoku. W piątek w szpitalu przebywało 80 pacjentów z COVID-19, jedenastu pod respiratorami – poinformowała PAP rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk. Dla porównania przed tygodniem było hospitalizowanych 127 osób (13 pod respiratorami).

Np. w piątek w szpitalu tymczasowym nr 2 na hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku było sześciu pacjentów. (PAP)

Izabela Próchnicka
Print Friendly, PDF & Email