Podlaskie: Ponad 800 osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie w Łomży

Podlaskie: Ponad 800 osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie w Łomży
Fot. Karolina Grabowska / Pexels

818 osób zostało zaszczepionych jednodawkową szczepionką Johnson &Johnson, która dostępna była w mobilnym punkcie w Łomży (Podlaskie) – poinformował PAP w sobotę wieczorem Podlaski Urząd Wojewódzki. Punkt w tym miejscu działał ponad dwa tygodnie.

Punkt w specjalnych kontenerach dostarczonych przez Agencję Rezerw Materiałowych działał od 24 czerwca. Początkowo chętni mogli się zaszczepić do 4 lipca, ale termin ten wydłużono do 10 lipca. Wcześniej informowano, że przygotowano 2,6 tys. jednodawkowych szczepionek Johnson&Johnson.

– Cieszę się, że ponad 800 osób mogło skorzystać z tego punktu – powiedział PAP wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Dodał, że była to to kolejna taka akcja w regionie po Białymstoku i Suwałkach.

– Szczepienia są bardzo ważne, chcemy, aby one przebiegały jak najszerzej i docierały do jak największego grona mieszkańców naszego województwa – podkreślił Paszkowski. Dlatego – jak dodał – akcja będzie kontynuowana.

Kolejny mobilny punkt ma się znaleźć w powiecie kolneńskim. Dodał, że z jednodawkowymi szczepionkami urząd chce dotrzeć do miejsc, gdzie „proces szczepień wymaga jeszcze zwiększenia dynamiki”.

Paszkowski zauważył, że oprócz wymiaru praktycznego, akcja spełnia też ważną rolę w propagowaniu szczepień.

– Zachęcam do szczepień. To jest w tej chwili jedyna skuteczna taka możliwość uchronienia się przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem – powiedział wojewoda.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia, w Podlaskiem w pełni zaszczepionych jest ponad 429 tys. osób. (PAP)

Sylwia Wieczeryńska
Print Friendly, PDF & Email