Podlaskie: 101-latka wyleczona z COVID-19 opuściła szpital tymczasowy

Podlaskie: 101-latka wyleczona z COVID-19 opuściła szpital tymczasowy
Fot. Pixabay

101-letnią kobietę, która została wyleczona z COVID-19, wypisano w środę ze szpitala tymczasowego w Białymstoku – poinformowała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk. Seniorka spędziła w szpitalu blisko dwa tygodnie.

Jak poinformowała Malinowska-Olczyk, kobieta, mieszkająca w okolicach Gródka, 18 marca trafiła do szpitala tymczasowego przy ul. Żurawiej w Białymstoku. Dodała, że miała niewydolność oddechową i gorączkę, a w następstwie infekcji wirusem SARS-CoV-2 rozwinęło się u niej ostre zapalenie płuc.

– Na szczęście pacjentka dobrze zareagowała na leczenie – powiedział cytowany w komunikacie przesłanym mediom koordynator Szpitala Tymczasowego nr 1 przy ul. Żurawiej prof. Wojciech Naumnik. Dodał, że podczas leczenia stosowana była tlenoterapia i antybiotykoterapia. – Momentami obserwowaliśmy bardzo niską saturację, nawet w granicach 60 proc. Na szczęście leki i prowadzona terapia zadziałała i po kilku dniach chora poczuła się znacznie lepiej – powiedział lekarz.

Malinowska-Olczyk dodała, że kobieta nie miała „zbyt wielu chorób przewlekłych, przyjmuje jedynie leki od nadciśnienia”.

Kilka tygodni temu ze szpitala Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku został wypisany 99-letni białostoczanin, który z powodu COVID-19 spędził w szpitalu ponad trzy tygodnie. – Ten chory miał jednak wiele chorób przewlekłych. Szpital opuścił w dobrej kondycji, na własnych nogach, choć z chodzikiem, a jego stan lekarze ocenili jako dobry – poinformowała Malinowska-Olczyk.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny prowadzi działające w Białymstoku dwa szpitale tymczasowe. Malinowska-Olczyk poinformowała PAP, że w środę w szpitalu tymczasowym przy ul. Żurawiej przebywało 64 pacjentów, w tym ośmiu pod respiratorem, w szpitalu tymczasowym przy ul. Wołodyjowskiego było siedmiu pacjentów. (PAP)

Sylwia Wieczeryńska
Print Friendly, PDF & Email