Podkarpackie: Ponad 60 osób zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym

Podkarpackie: Ponad 60 osób zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym
Fot. Pixabay

Na początku grudnia gotowy ma być szpital tymczasowy, który powstanie w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA w Rzeszowie. Do pracy w tym szpitalu zgłosiło się już ponad 60 osób – powiedział PAP w czwartek rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk.

W placówce powstanie docelowo 160 łóżek, w tym 40 respiratorowych.

Rzecznik dodał, że podpisane zostały już umowy na dostawę sprzętu do szpitala z Agencją Rezerw Materiałowych. – Sprzęt jest dostarczany zgodnie z przyjętym harmonogramem – podkreślił Mielniczuk.

Na apel wojewody podkarpackiego Ewy Leniart o zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym odpowiedziały do tej pory 64 osoby. Jak powiedział Mielniczuk, wśród nich są m.in. lekarze, pielęgniarki i ratownicy. – Jest też kilka osób z zawodów niemedycznych m.in. sprzątaczki – zaznaczył.

W czwartek podkarpacki sanepid podał, że w województwie przybyło 1 276 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. W komunikacie poinformowano również, że w dniach 18, 28, 29, 31 października oraz od 2 do 10 listopada br. zmarło 25 mieszkańców województwa podkarpackiego. Trzy osoby – dwóch mężczyzn z powiatu leskiego (52 i 53 lata) i kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (77 lat) – nie miało chorób współistniejących.

W sumie od początku pandemii badaniami laboratoryjnymi potwierdzono na Podkarpaciu 38 033 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z tej liczby 17 692 osoby wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 666 zgonów. (PAP)

Wojciech Huk
Print Friendly, PDF & Email