Podkarpackie: Nowe ogniska zakażeń głównie w DPS-ach, jedno w schronisku dla kobiet

Podkarpackie: Nowe ogniska zakażeń głównie w DPS-ach, jedno w schronisku dla kobiet
Fot. Pixabay

Na Podkarpaciu nowe ogniska koronawirusa pojawiły się głównie w Domach Pomocy Społecznej. Jedno ognisko jest też w schronisku dla kobiet w Jarosławiu – poinformowała PAP w sobotę rzeczniczka prasowa podkarpackiego sanepidu Dorota Gibała.

W sobotę sanepid podał, że w regionie odnotowano 1162 nowe zakażenia koronawirusem. Część zakażeń to ogniska, które pojawiły się przede wszystkim w Domach Pomocy Społecznej.

Jak poinformowała Gibała, w DPS-ie w Brzozowie potwierdzono 20 pozytywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym u dwóch osób z personelu medycznego, czterech osób personelu pomocniczego i 14 pacjentów.

W takiej samej placówce w Foluszu w sumie potwierdzono 129 przypadków zakażeń, w większości u pensjonariuszy ośrodka – 122 takie przypadki.

Kolejne ognisko odnotowano w sobotę również w DPS-ie w Moszczanach, gdzie potwierdzono 47 nowych zakażeń koronawirusem, w tym u 37 pensjonariuszy i 10 osób z personelu medycznego.

Natomiast w powiecie lubaczowskim w DPS-ie w Rudzie Różanieckiej łącznie w ognisku potwierdzono 84 pozytywne przypadki zakażenia SARS-CoV-2, w tym 80 u pensjonariuszy i czterech osób z personelu medycznego.

35 zakażeń sanepid odnotował również w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym św. Brata Alberta w Sanoku. Z tego 23 u pensjonariuszy i 12 osób z personelu zakładu.

Ognisko koronawirusa jest również w Hospicjum Ojca Pio w Tarnobrzegu, gdzie zanotowano 23 przypadki zakażenia, z czego 20 u pensjonariuszy.

Podkarpacki sanepid podał także w sobotę, że nowe zakażenia wykryto w schronisku dla kobiet im. Brata Alberta w Jarosławiu. Jest tam 18 pozytywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym u 16 podopiecznych i 2 osób z personelu.

W sobotę w regionie odnotowano 1162 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W komunikacie poinformowało również, że w dniach 18, 23, 24, 29, 30 października br. oraz od 1 do 13 listopada br. zmarło 40 mieszkańców województwa podkarpackiego.

Od początku pandemii badaniami laboratoryjnymi potwierdzono w regionie 40 459 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z tej liczby 19 167 osób zwolniono z izolacji. Odnotowano również 732 zgony. (PAP)

Wojciech Huk
Print Friendly, PDF & Email