Pobiegną by pomóc potrzebującym dzieciom

Pobiegną by pomóc potrzebującym dzieciom
Fot. mat. prasowe

W tym roku rusza 7 edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42 195 m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

– Środki, jakie pozyskamy z Ekidenu, w pierwszej kolejności przeznaczymy na wsparcie socjalne rodzin z domowego hospicjum, które tego wsparcia potrzebują. Konkretnie na opał na zimę. Zakupimy też zaopatrzenie medyczne, czyli leki, opatrunki czy podkłady, niezbędne w stałej opiece nad chorymi dziećmi – mówi Miłosz Karbowski z fundacji Pomóż Im.

Do rywalizacji może przystąpić tak naprawdę każdy, grupa znajomych czy też firma, która chce w ten sposób zintegrować swoich pracowników. – Firmy coraz lepiej rozumieją otoczenie i jego potrzeby. Działalność na rzecz tego otoczenia traktują jako część swojej misji. Szczególnie cenne są te akcje, w które mogą zaangażować się pracownicy. Kiedy mogą działać jako drużyna w szczytnym celu, a przy tym świetnie spędzając czas i integrując zespół. Ekiden to przykład właśnie takiego wydarzenia. Wydaje mi się, że zawsze lepiej czujemy się w firmie, która angażuje się w czynienie dobra. My, jako fundacja, w bardzo otwarty sposób współpracujemy z biznesem, za nami wiele niezwykłych, wspólnych akcji. No i, co trzeba jasno powiedzieć, bez takiego wsparcia nie moglibyśmy funkcjonować w takim wymiarze, jak teraz – dodaje Miłosz Karbowski z Fundacji Pomóż Im.

Tegoroczna edycja odbywa się zarówno w wersji realnej na stadionie BOSIR w Białymstoku w dniach 16-17 października ale także po raz drugi w wersji wirtualnej. – Oprócz wydarzenia „stacjonarnego” proponujemy udział w formule wirtualnej, choć ta nazwa tak naprawdę nie jest trafiona. Kto może pomyśleć, że wirtualne bieganie to jest klikanie na komputerze czy tablecie, a przecież tak nie jest. Wirtualny bieg, ale realny wysiłek – tak należałoby to skwitować – zaznacza Karbowski.

– Wirtualna sztafeta polega na tym, że każdy, na cały świecie, może wziąć udział w sztafecie. Jeżeli na swojej zmianie ma przebiec 5 km, to gdziekolwiek jest, o dowolnej porze może pokonać swoje 5 km, zarejestrować to telefonem, zegarkiem sportowym lub naszą aplikacją. Przesłane wyniki stworzą realną listę rywalizacji, choć wiem, że o rywalizacji uczestnicy myślą na samym końcu i w sumie bardzo się z tego cieszę, bo chodzi właśnie o sam udział, o pomoc Hospicjum, a nie o rywalizację – mówi Grzegorz Kuczyński Prezes Fundacji Białystok Biega, która jest organizatorem tego wydarzenia.

Partnerem tytularnym wydarzenia jest firma Electrum, która już kolejny raz wspiera to charytatywne przedsięwzięcie.

– Wsparcie inicjatyw społecznych jest wpisane w podstawę funkcjonowania naszej firmy. Jako organizacja mająca rosnący wpływ na rzeczywistość i środowisko naturalne, chcemy móc dzielić się wypracowywanymi przez nas wartościami i zasobami, realizując to w różnych formach, nie tylko projektów CSR/ESG. Na koniec dnia, wszystko sprowadza się do zwyczajnej ludzkiej życzliwości, empatii i chęci zainspirowania innych do pomagania konkretnym środowiskom – mówi Jacek Popławski Brand Office Director firmy Electrum.

Print Friendly, PDF & Email