Pobiegli z nadzieją dla hospicjum

Fot. RS
Fot. RS

Za nami druga edycja Elbląskiego Biegu Nadziei mającego na celu wsparcie działalności elbląskiego Hospicjum jak również promowanie idei hospicyjnej. Na starcie zameldowało się ponad trzysta osób w tym wiele dzieci, które brały udział w tzw. małym biegu odbywającym się w Bażantarni.

W tym roku odbyły się trzy biegi. Najmłodsi rywalizowali w tzw. małym biegu na polanie w Bażantarni. W tym samym czasie dorośli biegli ulicami miasta na dwóch dystansach – 11 km i 5,5 km. W tym roku Organizatorzy w przeciwieństwie do poprzedniego, spontanicznego biegu, przygotowali profesjonalną trasę, z pomiarem czasu i nagrodami.

Wszystkie zebrane w tym dniu środki przekazane są na rozbudowę hospicjum, która ma ruszyć już w tym roku. W ramach tej inwestycji placówka powiększy się o dom dziennego pobytu.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona frekwencją. Nie spodziewałam się, że tak wiele osób jest z nami i chce nam pomagać. Tym większe wzruszenie, kiedy słyszy się od samych uczestników, że nie o wynik tutaj chodzi tylko o sam cel. To wspaniałe uczucie. Serdecznie wszystkim dziękuję – mówiła w rozmowie z nami Anna Podhorodecka z elbląskiego Hospicjum.

Jako pierwszy na metę w biegu na 11 km przybiegł Adam Serocki (Elbląg) z czasem 34,50. Tuż za nim wbiegł Michał Prusinowski z Braniewa z czasem 34,51. Jako trzeci na mecie zameldował się Tomasz Hapke z Wilkowa z wynikiem 38,14. Najszybsza z kobiet na tym dystansie była Anna Kukuć-Kwapiszewska (Elbląg) z czasem 41,30.

Z kolei na dystansie o połowę krótszym tj. 5,5 km pierwszy na mecie był: Patryk Łokucijewski (Gdańsk) z czasem 21,43. Chwilę potem linię mety przekroczył: Paweł Pałat (Elbląg) z czasem 21,49. Jako trzeci wbiegł również elblążanin Grzegorz Krzeszewski z czasem 22,40. Jako czwarta na mecie zameldowała się najszybsza z pań – elblążanka Anna Koziarska z czasem 22,51. Pełne wyniki obu biegów znaleźć można TUTAJ 

Zobacz fotorelację z wydarzenia. Kliknij w zdjęcie główne i oglądaj.

Print Friendly, PDF & Email