Po wykryciu nowych zakażeń koronawirusem odwołano maraton w Pekinie

Po wykryciu nowych zakażeń koronawirusem odwołano maraton w Pekinie
Fot. Pixabay

Po wykryciu w całym kraju 133 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 chińskie władze zdecydowały o odwołaniu zaplanowanego na 31 października maratonu w Pekinie – poinformowała w poniedziałek BBC, powołując się na chińskie media państwowe. To jedna z największych imprez sportowych w Chinach.

Pekiński bieg tradycyjnie rozpoczyna się na Placu Tiananmen, a kończy na Placu Uroczystości w Parku Olimpijskim Shunyi. W tegorocznej edycji miało wziąć udział około 30 tys. osób.

Chiny, które za około 100 dni jako gospodarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich przywitają w Pekinie tłumy sportowców i kibiców, zdecydowały niezwłocznie zaostrzyć środki epidemiczne po tym, jak w 11 prowincjach i regionach kraju potwierdzono 133 nowe infekcje koronawirusem.

Maraton odwołano, by „zapobiec ryzyku dalszego rozprzestrzeniania się epidemii oraz skutecznie chronić zdrowie biegaczy, obsługi imprezy i mieszkańców miasta” – poinformowali organizatorzy.

W związku z nowymi zakażeniami władze Chin nasiliły system testowania i wprowadziły ograniczenia w podróżowaniu. Na biura podróży nałożono zakaz organizowania wycieczek między prowincjami, w których zidentyfikowano chorych na COVID-19.

75,6 proc. mieszkańców Chin zostało do minionej soboty w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Z powodu lokalnych infekcji SARS-CoV-2 przełożono również tegoroczny bieg maratoński w Wuhanie, zaplanowany na 24 października. Spodziewano się około 26 tys. uczestników – poinformowały chińskie media. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email