Po raz trzeci rusza Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów

Po raz trzeci rusza Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów
Fot. MRiPS (Twitter)

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia do wielu ośrodków wsparcia w całej Polsce trafiła pomoc żywnościowa. Minister Marlena Maląg mówiła o tym podczas briefingu prasowego przez magazynami Caritas w Warszawie.

Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów, komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, został uruchomiony w grudniu ubiegłego roku by wesprzeć najbardziej potrzebujących – osoby starsze, w kryzysie bezdomności czy też w innej szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Ponad 900 ton żywności na Święta

– Tym działaniem chcemy pomóc najbardziej potrzebującym, przekazując pomoc żywnościową do wielu ośrodków wsparcia w całej Polsce – mówiła minister Maląg.

W briefingu prasowym uczestniczyli także przedstawiciele zaangażowanych w to przedsięwzięcie instytucji: Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski, Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki i Prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Wojciech Bystry.

– Dotychczas w ramach tej akcji, przekazaliśmy blisko 3 tys. ton żywności, w tym ponad 900 ton dotarło do potrzebujących przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia – powiedziała minister Marlena Maląg.

Dodała, że to bardzo ważny element prowadzonej przez Rząd i realizowanej przez Ministerstwo Rodziny polityki senioralnej.

By nikt nie czuł się samotny

Do tej chwili dzięki aktywności Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami kościelnymi, w sumie blisko 3 mln kilogramów żywności trafiło w trzech transzach do punktów wyznaczonych przez te organizacje, a następnie zostało rozdysponowanych do placówek, zajmujących się osobami najbardziej wymagającymi wsparcia.

– Prowadzimy politykę nakierowaną na pomoc najsłabszym, szczególnie osobom starszym, dla których każda taka paczka to promień nadziei, pokazujący, że często, mimo samotności, nie są pozostawieni sami sobie – wyjaśniała minister.

Minister apelowała też o szczególną wrażliwość na innych, zwłaszcza w tym świątecznym czasie, o kontakt telefoniczny lub mailowy oraz kilka ciepłych słów skierowanych do osób starszych.

– Zróbmy wszystko, aby nikt nie poczuł się samotny – podkreśliła minister Marlena Maląg.

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email