Po raz 10. Fundacja „Mimo Wszystko” przyznała „Indeksy marzeń”

Po raz 10. Fundacja „Mimo Wszystko” przyznała „Indeksy marzeń”
Fot. Anna Swatkiewicz

Wyłoniono laureatów 10. edycji „Indeksu marzeń” – projektu stypendialnego Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Dzięki stypendiom Akademii Odnalezionych Nadziei kolejne osoby z niepełnosprawnościami uzyskają pomoc w rozpoczęciu lub kontynuowaniu nauki na uczelni wyższej.

Komisja Konkursowa w składzie: Anna Dymna (przewodnicząca), Maja Jaworska, Janina Dudzik i Marcin Pałys (sekretarz) postanowiła przyznać stypendia 6 osobom, dzieląc między nie kwotę 31 500 zł.

Stypendyści 10. edycji „Indeksu marzeń” to: Justyna Bogdan, Laura Dziąba, Michał Kiełczykowski, Maciej Kubiczek, Natalia Stechnij, Karolina Trojan.

– Decydującymi czynnikami przy wyborze stypendystów były: średnia ocen, dochód rodziny oraz rodzaj niepełnosprawności, z którą zmaga się konkretna osoba – informuje Maja Jaworska, wiceprezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. – Obecnie na każdej uczelni funkcjonuje program wspierający osoby z niepełnosprawnościami. Mogą one otrzymać comiesięczne stypendium oraz ubiegać się o stypendium naukowe. Mam nadzieję, że wszystkie te formy wsparcia pomogą im w realizowaniu marzeń, stawaniu się coraz bardziej samodzielnymi oraz w samostanowieniu – dodaje Maja Jaworska.

– To jest nasz cel i powód, dla którego zdobywamy co roku pieniądze na Akademię Odnalezionych Nadziei – tłumaczy Janina Dudzik, wicedyrektor Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. – Nie jest to łatwe, w szczególności teraz, w trakcie pandemii, gdy firmy, z którymi współpracujemy mają trudności w udzielaniu pomocy finansowej. Dzielimy się jednak tym, co udało nam się pozyskać. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

mimowszystko.org
Print Friendly, PDF & Email