Płońsk: Udogodnienie dla niesłyszących

Płońsk: Udogodnienie dla niesłyszących
Fot. UM Płońsk

W Urzędzie Miejskim w Płońsku dostępna jest usługa online wideotłumacza, skierowana do osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw urzędowych.

Osoba niedosłysząca musi mieć dostęp do Internetu i kamerę w swoim komputerze, telefonie lub tablecie. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową plonsk.pl i naciśnie na symbol dwóch dłoni w geście migania, wtedy połączy się z tłumaczem języka migowego.

Z pomocy tłumacza języka migowego online można skorzystać również podczas wizyty w Urzędzie Miejskim. Usługa dostępna jest w kancelarii urzędu na parterze budynku, wchodząc wejściem głównym. Stanowisko zostało oznaczone piktogramem dwóch dłoni w geście migania.

Osoba, która chce skorzystać z wideotłumacza nie musi umawiać się wcześniej, by skorzystać z usługi. Należy tylko poinformować pracownika kancelarii o potrzebie skorzystania z tej formy kontaktu. Można mieć przy sobie np. kartkę z napisem „Chciałbym skorzystać z wideotłumacza”.

Pracownik kancelarii urzędu nawiąże wtedy połączenie przez Internet z tłumaczem języka migowego i poprosi właściwego do załatwienia sprawy pracownika urzędu.

UM Płońsk / plonsk.pl
Print Friendly, PDF & Email