Plażówka w Piastowie

Plażówka w Piastowie
Fot. nadesłane

Już od dziś w Piastowie koło Elbląga odbywać się będą Mistrzostwa Polski w siatkówkę plażową. Organizatorem zawodów jest IKS Atak Elbląg, który bronić będzie tytułów mistrzowskich.

Do tegorocznych zmagań o mistrzowskie tytuły przystąpi dziesięć zespołów (siatkówka na siedząco) oraz trzy zespoły (siatkówka na stojąco). Spotkania z udziałem siatkarzy na siedząco będą odbywały się na boiskach pokrytych matą, a zespoły zagrają w składach trzyosobowych.

W tym turnieju obowiązuje system „brazylijski”, czyli zespół który poniesie dwie porażki odpada z turnieju. Do walki o mistrzowski tytuł przystąpią reprezentanci z Łodzi, Katowic, Wrocławia, IKS Atak Elbląg, które wystawiają  po 2 drużyny i jeden zespół z Warszawy i Szczecina. Mistrzowskiego tytułu broni drużyna elbląska.

W turnieju siatkówki na stojąco kibice zobaczą kluby Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak. Zespoły rywalizować będą systemem każdy z każdym. Także tutaj mistrzowskiego tytułu broni drużyna gospodarzy.

Wszystkie mecze mistrzowskie rozgrywane będą do dwóch zwycięskich setów (21 pkt). Jeśli w setach będzie remis 1:1, to wówczas rozegrany zostanie trzeci set (do 15 pkt).

Fot. nadesłane

W ramach Otwartych Mistrzostw Polski – XVII Sand Cup 2021 również rozegrany zostanie turniej w boccie.

Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymają medale, puchary i nagrody rzeczowe. Impreza odbywa się pod patronatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego woj warmińsko-mazurskiego oraz wójta gminy Milejewo.

Specjalny patronat objął Maciej Romanowski – starosta elbląski.

Print Friendly, PDF & Email