Plaże i parki otwarte

Plaże i parki otwarte
Fot. gdansk.pl

Parki, plaże i część innych miejsc rekreacyjnych w Gdańsku – od poniedziałku, 20 kwietnia ponownie będzie otwarta dla spacerujących.

Ponowne otwarcie miejsc rekreacyjnych to efekt wprowadzonego przez Radę Ministrów rozporządzenia.

W związku z tym, w poniedziałek, 20 kwietnia w Gdańsku ponownie zostaną otwarte miejskie parki, tereny zielone i  rekreacyjne, a także plaże, molo i falochron.  Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem nadal zamknięte zostają siłownie na wolnym powietrzu, ogródki jordanowskie i place zabaw.

Wciąż jednak należy ograniczać wyjścia do niezbędnego minimum. Jeśli wyjście nie jest konieczne, bezpieczniej będzie zostać w domu. Należy także pamiętać, że w miejscach publicznych konieczne jest zachowanie odpowiedniego dystansu, a także zasłanianie ust i nosa. Pamiętajmy też o stosowaniu zasad higieny: częstym myciu rąk i używaniu płynów antybakteryjnych.

Przypomnijmy, że w Gdańsku uruchomiono specjalny nr telefonu – 500 218 337 dla osób, które nie wychodzą z domu i potrzebują pomocy. Za jego pośrednictwem można poprosić o zaopatrzenie w żywość, wykup leków czy zwrócić się o pomoc psychologiczną. Telefon jest czynny całodobowo. Po pomoc można zgłaszać się również mailowo na adres: wsparcie@mopr.gda.pl.

Print Friendly, PDF & Email