PKO Ekstraklasa wspiera kampanię #SzczepimySię

PKO Ekstraklasa wspiera kampanię #SzczepimySię
Fot. Pixabay

#GramyRazem do jednej bramki to nowy spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Biorą w nim udział piłkarze, trenerzy i legendy polskiej piłki nożnej.

Piłkarze i trenerzy zachęcają do tego, by się szczepić, aby trybuny mogły znowu się zapełnić.

– Każdy z nas, zarówno zawodnicy, jak i właśnie kibice każdego klubu w ekstraklasie chcą, żeby te trybuny były pełne, żeby ten doping niósł się na całym stadionie – zaznacza w spocie Młodzieżowiec Sezonu, wicemistrz Polski z Rakowem Kamil Piątkowski.

Natomiast dwukrotny mistrz Polski z Lechem, król strzelców i srebrny medalista igrzysk Andrzej Juskowiak ostrzega, że „dopóki epidemia nie osłabnie, nie będziemy mogli zobaczyć meczu na stadionie”.

– To nieuniknione działanie w celu powrotu do normalności – podkreśla z kolei trener sezonu 2020/21, wicemistrz Polski z Rakowem Marek Papszun.

Piłkarze i trenerzy zaznaczają, że jedynym środkiem, który może przerwać transmisję wirusa są szczepienia. Zauważają też, że szczepionki są bezpiecznymi preparatami, które przechodzą badania prowadzone przez wyspecjalizowane instytucje.

– Jesteśmy jedną odpowiedzialną drużyną – mówi Juskowiak. Wszyscy zgodnie zachęcają do szczepienia.

W spocie biorą też udział: 8-krotny mistrz Polski z Górnikiem, 57-krotny reprezentant Polski Stanisław Oślizło; były trener m.in. Legii i reprezentacji Polski Andrzej Strejlau; obrońca i piłkarz sezonu 2020/21, mistrz Polski z Legią Filip Mladenović; były trener m.in. Legii, Polonii, Wisły Kraków oraz reprezentacji Polski Jerzy Engel.

Spot można obejrzeć na profilu prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu – #SzczepimySię. (PAP)

Ekstraklasa wspiera kampanię #SzczepimySię
Klaudia Torchała
Print Friendly, PDF & Email