PKO BP: „Bank dobrych serc” wesprze 48 domów samotnej matki

PKO BP: „Bank dobrych serc” wesprze 48 domów samotnej matki
Fot. mat. prasowe

W ramach kampanii świątecznej PKO Bank Polski rozpoczyna akcję pomocową „Bank dobrych serc”. Dochód z tego przedsięwzięcia zasili większość domów samotnej matki w Polsce. Największy polski bank przeznaczył na ten cel pierwszy 1 mln zł i wraz z dziecięcym zespołem Małe TGD zachęca wszystkich do przekazania datków. – W święta potrafimy przenosić góry, dlatego zachęcamy Was do przyłączenia się do naszej zbiórki – apeluje w specjalnym spocie PKO BP.

Świąteczna akcja PKO Banku Polskiego potrwa do 31 stycznia 2023 r. Dołączyć do niej może każdy, wspierając mieszkańców 48 (na 60 ogółem) domów samotnej matki w Polsce. Specjalny telewizyjny spot będzie emitowany w dniach 19-24 grudnia. Występuje w nim zespół Małe TGD, śpiewając przebojowe „Góry do góry” w świątecznej aranżacji.

– Dzięki akcji „Bank Dobrych Serc” każdy z nas może przed świętami i przez cały styczeń, w miarę swoich możliwości, realnie pomóc i tym samym dodać wiary i otuchy tym, którzy znaleźli się w życiowej niedoli. Radość i nadzieja, jaką dzięki temu podarujemy potrzebującym jest bezcenna. Zachęcam wszystkich do wsparcia, szczególnie w tym świątecznym okresie okażmy serce, liczy się każda podarowana złotówka – przekonuje Paweł Gruza, wiceprezes zarządu PKO BP, kierujący pracami zarządu.

Klienci PKO Banku Polskiego mogą szybko i wygodnie wpłacić datki w aplikacji mobilnej IKO i w serwisie internetowym iPKO. W IKO trzeba wybrać z głównego menu „Więcej” i „Pomagaj z nami”, a następnie „Pomagaj z Fundacją PKO Banku Polskiego” i „Domy samotnej matki”.

Natomiast w serwisie iPKO można skorzystać z wypełnionej formatki przelewu „Wpłacam darowiznę w iPKO”. Dzięki temu pieniądze natychmiast trafią na konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Wystarczy wpisać kwotę i potwierdzić przelew.

Osoby, które nie mają konta w PKO BP, mogą zlecić przelew z innego dowolnego banku na rachunek Fundacji PKO Banku Polskiego z tytułem „Domy samotnej matki”. Numer konta to: 66 1020 1068 0000 1902 0400 5708.

Telewizyjny spot promujący kampanię piosenką „Góry do góry” zespołu Małe TGD, będzie emitowany w tygodniu przedświątecznym (19-24 grudnia). W tym samym czasie akcja „Bank Dobrych Serc” będzie promowana również w radiu oraz w internecie (w sieci będzie kontynuowana także w styczniu).

Domy samotnej matki, prowadzone głównie przez instytucje religijne oraz pozarządowe, oferują nieodpłatną pomoc samotnym opiekunom z dziećmi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Ośrodki zapewniają nie tylko dach nad głową, ale także pomoc materialną, psychologiczną i prawną.

Dom samotnej matki umożliwia całodobowy, okresowy pobyt, który daje schronienie kobietom w ciąży, izoluje od sprawców przemocy, a także zapobiega marginalizacji kobiety (lub mężczyzny), która często jest odrzucona przez partnera, rodzinę i środowisko.

Ośrodek zapewnia całodobowy pobyt dla mieszkańców, którzy korzystają z odrębnych pokoi do spania, jak i pomieszczeń na pobyt dzienny, a także mają dostęp do standardowych pomieszczeń typu kuchnia, łazienka, pralnia z suszarnią itp. Daje także możliwość opieki nad dzieckiem w czasie choroby opiekuna, pomaga w załatwieniu spraw osobistych, a także umożliwia korzystanie ze świadczeń zdrowotnych.

Więcej informacji znajduje się na stronie: pkobp.pl

PAP MediaRoom
Print Friendly, PDF & Email