PIT w Gdańsku. Się opłaca! Start loterii z nagrodami

PIT w Gdańsku. Się opłaca! Start loterii z nagrodami
Fot. materiały prasowe

Rozlicz PIT w Gdańsku i weź udział w loterii. Już po raz piąty rozliczając podatki w gdańskim Urzędzie Skarbowym, można wygrać atrakcyjne nagrody. Na zwycięzców czekają rowery trekkingowe, smartfony i nagroda główna – samochód hybrydowy. Zgłoszenie do zabawy jest proste. Wystarczy wypełnić formularz na stronie gdansk.pl/pit. 

– Akcja „PIT w Gdańsku. Się opłaca” ma zachęcić wszystkich, którzy mieszkają w Gdańsku i są z naszym miastem związani, żeby też tutaj płacili swój podatek. W ten sposób mieszkańcy mogą dokładać się do zmieniającego się miasta. Żeby było czyściej, żeby było schludniej, żeby było bardziej zielono. Żebyśmy, jako podatnicy mogli wspierać miasto w tych obszarach, które najczęściej z powodu pieniędzy wymagają jeszcze troski. Na biorących udział w loterii czekają nagrody. Tutaj PIT się opłaca! Budujmy razem przyjazne miasto – mówi zachęcając do rozliczania podatków w Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Kto może wziąć udział w loterii?

Loteria to zabawa dla wszystkich, którzy wybrali Gdańsk jako miejsce do życia i właśnie tutaj rozliczają swoje zeznanie podatkowe. Nie trzeba być tu zameldowanym. Należy jedynie rozliczyć PIT, wpisując w deklaracji podatkowej gdański adres zamieszkania i odpowiedni Urząd Skarbowy w Gdańsku. Zgłoszenia do loterii potrwają do 3 maja br. Po rejestracji zyskuje się szansę na wygranie atrakcyjnych nagród:

  • 1 samochód – Suzuki Swift Hybrid FL Elegance 
  • 10 smartfonów Samsung Galaxy S20 FE 
  • 15 rowerów trekkingowych Indiana model X-road 3.0 M19 

Losowanie nagród odbędzie się 11 maja br.

Jak zgłosić się do zabawy?

Aby zarejestrować się w zabawie należy wejść na stronę www.gdansk.pl/pit i wypełnić krótki formularz. Rejestrując się trzeba podać imię, nazwisko, 5 ostatnich cyfr numeru PESEL, numer telefonu i wskazać, w którym z trzech gdańskich Urzędów Skarbowych złożyło się deklarację PIT. To tylko tyle.

Pełen regulamin znajduje się na stronie loterii.

Po zatwierdzeniu prawidłowo wypełnionego zgłoszenia system informatyczny wyświetli na ekranie unikatowy kod rejestracyjny oraz datę i godzinę rejestracji. Dodatkowo do uczestnika, który prawidłowo wypełnił zgłoszenie, na numer podany przy rejestracji, SMSem zostanie wysłany unikatowy kod. Uczestnik loterii jest zobowiązany zachować kod, który otrzymał w wiadomości SMS.

W ubiegłorocznej edycji loterii wzięło udział 15 903 osób, z czego 1265 osób zrobiło to po raz pierwszy. Liczba osób rozliczających się w Gdańsku od kilku lat systematycznie rośnie.

Zobacz, jak skonstruowany jest budżet miasta

Dzięki podatkom miasto może m.in. budować ścieżki rowerowe, zwiększać liczbę miejsc w przedszkolach czy inwestować w nowe miejsca rekreacji, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców. Ile pieniędzy z podatku trafia do miasta i w jakiej kwocie zasila poszczególne obszary, można sprawdzić odwiedzając stronę www.gdansk.pl/pit. Tam specjalny kalkulator wyliczy, ile pieniędzy miesięcznie z naszego podatku zostanie przeznaczone np. na edukację, infrastrukturę, komunikację, kulturę czy ochronę środowiska. Rozliczając podatki w danym mieście wspierasz jego rozwój.

– Jak już rozliczysz PIT w Gdańsku, koniecznie zarejestruj się w loterii. Może wygrasz którąś z nagród? A my wszyscy już będziemy zwycięzcami – mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Marta Formella
Print Friendly, PDF & Email