Piotrków Trybunalski: Wigilia dla samotnych w „Pałacyku”

Piotrków Trybunalski: Wigilia dla samotnych w „Pałacyku”
Fot. Pixabay

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Niestety nie dla tych, którzy w Wigilię zasiadają przy pustym stole. Podobnie jak w roku ubiegłym Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej PAŁACYK zaprasza osoby samotne w wigilię (24.12) na 12 ciepłych i smacznych godzin w bliskości drugiego człowieka.

Święta już za kilka dni. Dla niektórych to ostatni dzwonek do przygotowania się na rodzinną kolację wigilijną, dla innych zaś to czas mobilizacji, by chociaż w ten jeden dzień wywołać uśmiech na twarzy osoby, która tego naprawdę potrzebuje. W tym wyjątkowym czasie wiele razy usłyszysz szczere „Wesołych Świąt!”. Jednak dla samotnych seniorów Wigilia to najsmutniejszy dzień w roku, w którym to przy pustym stole wspominają swoją przeszłość. Niech ta wigilia przynajmniej u niektórych wywołała uśmiech na twarzy, da radość i pomoże zapomnieć o samotności.

– Chcemy zaprosić każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych do spędzenia jej razem z nami, w siedzibie naszego stowarzyszenia w al. 3-go Maja 31 SWPA Pałacyk Piotrków Trybunalski – zaprasza Mirosław Świech Prezes SWPA PAŁACYK.

– Ideą spotkania jest wspólne spędzenie prawdziwej Wigilii – nie kilka dni przed nie na spotkaniu opłatkowym w godzinach przedpołudniowych, nie na szybko. Wieczerza ma odbyć się 24 grudnia w godzinach 12:00 – 23:59 przy odświętnie udekorowanym stole, na którym znajdą się tradycyjne wigilijne potrawy – dodaje prezes.

Do akcji można dołączyć jako uczestnik, wolontariusz, czy sponsor. Wigilia dla Samotnych to akcja, której celem jest sprawić, żeby w czasie świąt ludzie nie byli samotni i mogli poczuć, iż są we wspólnocie z innymi. Jednak, by to wszystko wyszło tak jak należy, potrzebne jest zaangażowanie sponsorów i wolontariuszy. Potrzebne są ryby, chleb, ciasto czy kawa i herbata – słowem – wszystko, co sami szykujemy na wigilię w swoich domach.

Możliwe jest też wsparcie projektu w formie przelewu na konto:

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej PAŁACYK

al.3-go Maja 31

97-300 Piotrków Trybunalski

Bank Credit Agricole

oddział w Piotrkowie Trybunalskim

83194010763241395900000000

w treści wpłata na cele statutowe „Wigilia dla osób samotnych”

Wszystkie niewykorzystane potrawy zostaną przekazane na rzecz Noclegowni dla osób bezdomnych w Piotrkowie Trybunalskim.

UM Piotrków Trybunalski
Print Friendly, PDF & Email