Piotrków Trybunalski: Bezpłatnie wypożyczą sprzęt niepełnosprawnym

Piotrków Trybunalski: Bezpłatnie wypożyczą sprzęt niepełnosprawnym
Fot. piotrkow.pl

W wtorek (16 lutego) w Piotrkowie Trybunalskim otwarta została wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Ze sprzętu mieszkańcy będą mogli korzystać nieodpłatnie.

– Myślę, że ta oferta spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Odbieramy mnóstwo telefonów od osób, które chcą wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny – mówił podczas otwarcia punktu prezydent Krzysztof Chojniak.

Jak zaznaczył prezydent, projekt zgodnie z projektem, wypożyczalnia działać będzie do 2025 roku. Władze chcą jednak, by funkcjonowała ona długofalowo.

Placówka będzie prowadzona przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej. – Do dyspozycji mamy: łóżka rehabilitacyjne, cztery rodzaje materacy antyodleżynowych, sześć rodzajów wózków inwalidzkich, pionizatory, chodziki oraz dwie pompy insulinowe. Planujemy jeszcze zakupić rotory kończyn górnych i dolnych, koncentratory tlenu oraz orbitreki – wyliczała Monika Wojtania, dyrektor DDPS i zaznaczyła, że przed wypożyczeniem pracownik wytłumaczy obsługę wypożyczanego sprzętu.

Sprzęt można wypożyczyć indywidualnie lub przez pełnomocnika.
Osoba wypożyczające sprzęt bierze za niego odpowiedzialność. W przypadku jego uszkodzenia to ona ponosi koszty naprawy lub wymiany. Do wypożyczenia sprzętu (maksymalnie na okres pół roku – z możliwością dwukrotnego przedłużenia) będzie niezbędne przedłożenie zaświadczenia lekarskiego określającego rodzaj potrzebnego sprzętu. Miasto zaplanowało również środki na transport sprzętu do domu osoby potrzebującej, gdy ta nie będzie miała takiej możliwości we własnym zakresie.

Więcej informacji oraz regulamin i wniosek o użyczenie sprzętu znaleźć można TUTAJ

Źródło: UM Piotrków Trybunalski
Print Friendly, PDF & Email