Piotr Kowal drugim wiceprezydentem Elbląga

Piotr Kowal drugim wiceprezydentem Elbląga
Fot. Mateusz Misztal

Prezydent Michał Missan przedstawił we wtorek drugiego wiceprezydenta. Będzie nim Piotr Kowal, który od jutra rozpocznie pracę na nowym stanowisku.

Równo trzy tygodnie temu prezydent poinformował o tym kto będzie pierwszym wiceprezydentem. Została nim Katarzyna Wiśniewska, której podlegać będą departamenty: strategii i rozwoju; urbanistyki i architektury; inwestycji; gospodarki nieruchomościami i geodezji; zarząd dróg oraz zamówień publicznych.

Dziś (28 maja) poznaliśmy nazwisko II wiceprezydenta. Funkcję tę będzie pełnił Piotr Kowal.

– Decyzję na temat pierwszego wiceprezydenta już tłumaczyłem, mówiłem o tym rozwoju miasta. Drugą taką nogą, czy podporą rozwoju miasta, jest promocja i turystyka miasta, ale także kultura i sport. Te departamenty będą też podlegały panu prezydentowi niebawem. Na tych dwóch nogach chcemy opierać rozwój Elbląga. Uważam, że jest to logiczne, uzasadnione i będzie prowadziło do rozwoju miasta – mówi prezydent Elbląga Michał Missan. Jak dodał, w wakacje nastąpią drobne zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta.

Nowy wiceprezydent będzie nadzorował departamenty: promocji i turystyki; kultury, sportu i rekreacji; świadczeń rodzinnych; spraw obywatelskich; edukacji.

– Przez ten rok współpracy, kooperacji, udało nam się poznać lepiej i poznać fachowość i fachowy styl zarządzania pana prezydenta. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wszystkie zamierzone cele. Departamenty, które będą mi podlegać, mogą na pewno liczyć na moje wsparcie, na otwartość, na wiedzę, którą posiadam – wskazuje nowy wiceprezydent Piotr Kowal. – Wiem, że w takiej mocnej drużynie jaką jesteśmy, naprawdę możemy zrobić wiele. Wiem, że wszyscy fachowcy, którzy pracują w Urzędzie Miejskim, władze miasta, będziemy ze wszystkich sił starać się, żeby poprawić komfort życia naszych mieszkańców – dodaje.

Piotr Kowal przez kilka lat pracował w MOSiR w Elblągu. Od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku był zastępcą burmistrza Ostródy. To obecny (do jutra) dyrektor departamentu promocji i turystyki.

– Ostatni czas przekonał mnie do tego, że z panem dyrektorem jako wiceprezydentem ta druga noga miasta nie będzie kulała, tylko będzie szła do przodu i uważam, że na tych podstawach zbudujemy świetne miasto do mieszkania dla naszych mieszkanek i mieszkańców – zaznacza Michał Missan. – Już chyba nie muszę państwa przekonywać, że nie wszystkie moje decyzje są przewidywalne, że stawiam na młodych, że stawiam na kobiety. To są naturalne decyzje, które podejmuję codziennie. I jestem przekonany, że to nam zaprocentuje i zostanie dobrze ocenione przez elblążanki i elblążan.

Print Friendly, PDF & Email