Piknik z okazji Dnia Dziecka w ogrodach KPRM

Piknik z okazji Dnia Dziecka w ogrodach KPRM
Fot. Pixabay

Gry planszowe, strefa przyrządów i gadżetów cyrkowych, fotobudka, czy klocki XXL – to tylko część atrakcji, jakie czekają najmłodszych na stanowisku Ministerstwa Zdrowia podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka. W sobotę 4 czerwca, w godzinach 10:00 – 16:00, w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się piknik „Pobawmy się razem”.

– Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do ogrodów KPRM do udziału w pikniku „Pobawmy się razem”. Podczas wydarzenia nie może zabraknąć atrakcji przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji POLTRANSPLANT, Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Narodowym Funduszem Zdrowia i Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego PZH – Państwowym Instytutem Badawczym oraz Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach – wskazuje Ministerstwo Zdrowia.

Zaplanowano m.in. grę planszową „Wyścig po zdrowie”- dzieci, które ją przejdą będą miały wystarczająco dużo siły, by pobawić się klockami XXL. Na chętnych czeka też fotobudka. Najmłodsi będą mogli sprawdzić też swoją sprawność fizyczną w strefie przyrządów i gadżetów cyrkowych. Do dyspozycji dzieci będzie ruchoma równoważnia, piłki i maczugi do żonglowania, małe i duże szczudła, flower sticki, czy diabelskie kije. W szpitalu Małego Misia dzieci będą mogły wykonać transplantację narządów, a tablica z Talerzem Zdrowego Żywienia pomoże poznać zasady prawidłowej diety. Ponadto ratownik medyczny nauczy zasad pierwszej pomocy.

– Zapraszamy także na koncert zespołu „Mamy śpiewają”, który wystąpi około godziny 13:30 na dużej scenie – zachęca resort zdrowia.

Atrakcje czekają także dla dorosłych. Chętni zbadają parametry składu ciała, a dietetyk pomoże dobrać właściwą dietę. Będzie można także otrzymać EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

MZ
Print Friendly, PDF & Email