Pierwsze drive-thru w Elblągu

Pierwsze drive-thru w Elblągu
Fot. Pixabay

W Elblągu powstaje samochodowy punkt poboru wymazu „drive-thru”W związku z coraz większą liczbą zakażeń na koronawirusa w Elblągu powstają kolejne punkty pobierania wymazów. Od dziś badanie można będzie wykonywać już w trzech lokalizacjach na terenie miasta, w tym w mobilnym punkcie typu „drive-thru”.

Pacjenci będą mieli więc możliwość wyboru punktu, w którym pobrany im zostanie wymaz. Osoby, które zostały skierowane na wymaz nie będą musiały już czekać w długich kolejkach do wymazu.

Oprócz punktu w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego od dziś uruchomiony został również drugi, stacjonarny punkt pobrań wymazów, obsługiwany przez Laboratorium Medyczne Alab. Mieści się on przy ul. 3 Maja 12-14 lok. 17. Punkt jest czynny siedem dni w tygodniu w godz. 8.00-10.30. Telefon do punktu – 695 199 695.

Od dziś (3 listopada) natomiast rozpocznie działalność punkt pobrań typu „drive-thru, obsługiwany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, w którym zmotoryzowani pacjenci wykonają testy bezpośrednio z samochodu.

„Drive-thru” usytuowany będzie na parkingu głównym przy hali widowiskowo – sportowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej. Wymazy pobierane w nim będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00.

W razie potrzeby nie wyklucza się rozszerzenia działalności punktu i poboru w nim wymazów również w weekendy.

Print Friendly, PDF & Email