Pieniądze na operację Mai zebrane

Pieniądze na operację Mai zebrane
Fot. Fundacja „Z miłości do dziecka"

Maja Kapłon zdobyła popularność dzięki „The Voice of Poland”, w którym dotarła do finału ósmej edycji programu. Karierę muzyczną musiała przerwać z powodu bardzo poważnych problemów z kręgosłupem.

– Kiedy 4 lata temu przeszłam 18. operację kręgosłupa w moim życiu, miałam ogromną nadzieję, że ta osiemnasta będzie już ostatnią. Że te niezliczone śruby, które trzymają mnie od środka, żebym się nie rozpadła, będą pełnić swoją rolę już do końca moich dni. Nic z tego… Metalowy pręt pękł, właściwie przykuwając do łóżka. Jedyną szansą na powrót do sprawności i normalnego życia stała się okrutnie droga operacja w USA. Moje zdrowie wyceniono na ponad 5 milionów złotych – napisała wokalistka w październiku minionego roku na portalu siepomaga.pl, rozpoczynając wtedy zbiórkę pieniędzy niezbędnych do wykonania zabiegu w USA.

24-letnia finalistka programu „The Voice of Poland” od urodzenia zmaga się ze skrzywieniem kręgosłupa i choruje na skoliozę. W ostatnich miesiącach jej stan bardzo się pogorszył (pojawiły się m.in. problemy z oddychaniem). Dlatego też konieczna jest wspomniana operacja w Stanach Zjednoczonych.

Szpital w USA w ostatnich dniach wycenił operację Mai. Wymagana kwota spadła o połowę. Oznacza to więc, że zebrane 3 miliony złotych wystarczą, by pokryć koszty zabiegu.

– To wszystko dzięki Wam! Uwierzyliście we mnie, daliście mi swoje serca na dłoni! Naprawdę kocham ludzi, nie wiem jeszcze, co się dzieje – napisała wokalistka tuż po tym, gdy dotarła do niej ta jakże radosna informacja z USA.

Zbiórka utworzona na siepomaga.pl otwarta będzie do 29 lutego. Wszystko dlatego, że Maja będzie potrzebowała również pieniędzy na konsultacje, badania i rehabilitację już po operacji.

W pomoc w zebraniu pieniędzy na operację w ostatnich tygodniach zaangażowało się wiele osób. W Gdańsku uczestnicy kilku ostatnich edycji „The Voice of Poland” wystąpili podczas charytatywnego koncertu. W Klubie Sztuki Alternatywnej PROTOKULTURA zaśpiewali: Michał Szczygieł, Marta Gałuszewska, Dominika Chmielińska i Alicja Szemplińska. Organizatorem koncertu była Fundacja „Z miłości do dziecka”.

Maję Kapłon wesprzeć można tutaj → siepomaga.pl/maja-kaplon.

Fot. Fundacja „Z miłości do dziecka”
Print Friendly, PDF & Email