Piękna walka

Piękna walka
Fot. Adminstrator

W wyniku wypadku samochodowego stała się sparaliżowana. To jednak nie przeszkodziło jej w rozwijaniu swoich pasji. Długo walczyła o to, aby choć trochę odzyskać władzę w rękach.

Jordan Bones ma 29 lat, jest blogerką z Wielkiej Brytanii. Ma jasne blond włosy, piękną twarz i niebieskie oczy. Na pierwszy rzut oka na Instagramie wygląda jak większość znanych na tym serwisie dziewczyn. Co wyróżnia ją spośród innych? Jordan jeździ na wózku i nie ma w pełni sprawnych rąk. Na YouTubie ma ponad 195 tysięcy subskrypcji, na Instagramie obserwuje ją 137 tysięcy osób.

Od zawsze kochała makijaż, była zwyczajną dziewczyną z marzeniami, ale wszystko zmieniło się w 2005 roku. Wtedy doznała wypadku, który zmienił jej życie. Jordan była sparaliżowana od klatki piersiowej w dół, dodatkowo zaczęła zmagać się z depresją spowodowaną jej niepełnosprawnością.

Dzięki medytacji znów poczuła chęć do życia. W 2010 roku postanowiła stworzyć swój własny kanał na YouTubie, aby motywować innych nie tylko tych, którzy byli w podobnej sytuacji jak ona. Oprócz działalności videoblogerki, Jordan odwiedza szkoły, telewizje i radia wraz z kampaniami podnoszącymi świadomość bezpieczeństwa na drodze i urazów kręgosłupa.

W 2013 roku rozpoczęła również swoją przygodę z pisaniem. Przez uszkodzoną kamerkę nie mogła nagrywać filmików i z tego właśnie powodu powstał jej blog: JordansBeautifulLife.com. Po krótkim czasie wróciła do kręcenia bardziej profesjonalnych filmików. Nie były one wtedy jednak już tylko na temat motywacji. Zaczęła nagrywać tutoriale o makijażu, a efekty możecie zobaczyć sami.

Vlogerka często dostawała niestosowne komentarze z zapytaniem co się dzieje z jej rękami, czemu tak dziwnie trzyma przyrządy do makijażu. Wtedy Jordan nakręciła filmik pod tytułem „Beautiful Struggle” (Piękna Walka), gdzie opowiedziała o swoim życiu i problemach, jakim musiała stawić czoła. Na dzień dzisiejszy ma on na YouTubie ponad 6 milionów wejść. W 2017 roku kobieta wydała nawet książkę o tym samym tytule.

Oprócz filmików makijażowych Jordan pokazuje również swoje życie, jak na co dzień sobie radzi i że jest po prostu zwykłą osobą, opowiada również o swojej niepełnosprawności, a także pokazuje swoje stylizacje.

– W moim życiu jest bardzo dużo walki. Nie mogę się sama ubrać i nie mogę zrobić sobie sama fryzury, więc robienie sobie samej makijażu to moja rzecz. […] Konturowanie i rozświetlanie uczy nas, że tam gdzie jest ciemność, zawsze jest światło. Tak samo jest z życiem. Nieważne przez jakie trudności przeszedłeś, nawet jeśli miałeś naprawdę ciemny czas, zawsze będzie światło, które będzie świecić jaśniej – tak o swojej pasji mówi Jordan.

Źródło i fot: jordansbeautifullife.com
Print Friendly, PDF & Email