Piekary Śląskie: Policja prosi o informacje ws. pożaru punktu pobrań do testów na COVID-19

Piekary Śląskie: Policja prosi o informacje ws. pożaru punktu pobrań do testów na COVID-19
Fot. Pixabay

Policjanci z Piekar Śląskich wyjaśniają okoliczności niedzielnego pożaru punktu pobrań materiału do testów na koronawirusa. Według wstępnych ustaleń namiot, w którym pobierano próbki został prawdopodobnie podpalony.

W poniedziałek piekarska policja zaapelowała o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć widzę na temat okoliczności tego zdarzenia.

Zgłoszenie dotyczące pożaru nieczynnego już o tej porze punktu pobrań testów na koronawirusa przy ul. gen. Jerzego Ziętka dyżurny policji otrzymał w niedzielę kilka minut po godz. 18:00. Na miejsce skierowano służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą.

– Przybyły na miejsce biegły sądowy z zakresu pożarnictwa wykonał wraz z technikiem kryminalistyki oględziny. Wstępne ustalenia biegłego wskazują, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie poprzez oblanie łatwopalną cieczą – podała piekarska komenda.

Śledczy prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców. Za taki czyn może grozić do pięciu lat więzienia. Mundurowi apelują do ewentualnych świadków o kontakt z piekarską jednostką policji pod numerem telefonu 47 853 22 00. Gwarantują anonimowość. (PAP)

Krzysztof Konopka
Print Friendly, PDF & Email