PHOTONY na Dzień Dziecka

PHOTONY na Dzień Dziecka
Fot. mat. prasowe

Miła niespodzianka z okazji Dnia Dziecka dla dzieciaków z elbląskich przedszkoli prowadzonych przez samorząd. Do wszystkich tych przedszkoli trafiły PHOTONY, nowoczesne roboty edukacyjne, które wspomogą proces edukacji.

O szczegółach mówił w Dniu Dziecka podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

– W naszym mieście powstało nowoczesne Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej, powstały dwie eksperymentalne pracownie – nowoczesna pracownia multimedialna w SP 19 i przy ul. Rawskiej Centrum Eksperymentu. W ramach projektu „Matematyka – indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej” do wszystkich szkół podstawowych trafiły roboty edukacyjne, drukarki 3D, podłogi interaktywne, sprzęt multimedialny – wyliczał prezydent – a teraz z okazji Dnia Dziecka mam wyjątkowy prezent dla naszych przedszkolaków.

Każde z przedszkoli otrzyma roboty edukacyjne PHOTONY, które wprowadzą dzieci do kodowania i programowania. PHOTON jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki aplikacji pomoże dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia oraz nauczy dzieci podstaw programowania – informował prezydent Wróblewski. – Do przedszkoli z okazji Dnia Dziecka trafi 40 takich zabawek edukacyjnych na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych – dodał prezydent.

Krótkie filmy ilustrujące wydarzenie dostępne są na stronie UM Elbląg TUTAJ.
UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email