PE: Nie zakazujemy sprzedaży zbyt zakrzywionych bananów

PE: Nie zakazujemy sprzedaży zbyt zakrzywionych bananów
Fot. Adminstrator

Słyszeliście kiedyś o prostych ogórkach, ścisłych regułach dotyczących krzywizny bananów lub też o zakazie wędzenia wędlin, które uchwalił Parlament Europejski? To wszystko mity. PE przygotował cykl artykułów, w którym wyjaśnia, jak jest naprawdę.

W tekście poświęconym „krzywiźnie bananów” Europarlament wskazuje, że jednolite standardy jakości są niezbędne, by konsumenci mieli pewność, że to, co kupują, okaże się zgodne z ich oczekiwaniami. – Poszczególne kraje Unii Europejskiej miały w przeszłości własne normy (niektóre bardziej surowe niż obecne europejskie). Komisja Europejska została poproszona przez Radę Unii Europejskiej, w której zasiadają ministrowie z państw członkowskich, o przygotowanie projektu ustanawiającego wspólne normy jakości dla wszystkich krajów UE – zauważa Parlament Europejski.

Jak podkreśla, normy te odnoszą się w większości do niedojrzałych, zielonych bananów (a nie tych, przeznaczonych dla przemysłu przetwórczego). – Wprowadzone standardy mają na celu poprawienie jakości bananów produkowanych w krajach UE. Standardy jakości nie zakłócają handlu – wręcz przeciwnie, ułatwiają wymianę handlową w UE – czytamy w artykule.

Jeśli znaleźliście nowy mit, piszcie na adres: epwarszawa@europarl.europa.eu.

Źródło: kurier.pap.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email