Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
Fot. Pixabay

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana jest przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce kampanię już po raz ósmy koordynuje NASK PIB.

ECSM to 31 dni warsztatów, konferencji, kampanii i inicjatyw. Przez cały miesiąc będzie można podnosić świadomość na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Celem projektu jest nie tylko przestrzeganie przed potencjalnymi zagrożeniami, ale również promowanie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

ECSM to inicjatywa otwarta dla wszystkich. Każdy może zgłosić swoją inicjatywę bądź wydarzenie. Mogą to być, np.: warsztat, konferencja, kampania, seminarium, webinar, konkurs, jak również inne działania promujące cyberbezpieczeństwo i cyberhigienę. Wydarzenia mogą być zorganizowane stacjonarnie lub online. Do dzielenia się swoimi pomysłami organizatorzy zachęcają szkoły, instytucje, duże i małe firmy, organizacje pozarządowe, jak również każdego użytkownika Internetu. Tematami przewodnimi tegorocznej kampanii są kompetencje cyfrowe (cyber skills) oraz oszustwa/przestępstwa internetowe (cyber scams).

Chcesz dołączyć? Zobacz jak to zrobić

Dołącz do ogólnoeuropejskiej inicjatywy! – Zgłoś inicjatywę – Bezpieczny Miesiąc – Kampania ECSM (bezpiecznymiesiac.pl).

Więcej informacji na stronie bezpiecznymiesiac.pl

oprac. AG, źródło ore.edu.pl
Print Friendly, PDF & Email