Pasłęk: 4 miliony unijnego wsparcia dla szpitala

Pasłęk: 4 miliony unijnego wsparcia dla szpitala
Fot. Aneta Pastuszka

Ponad 7 milionów złotych będzie kosztowała rozbudowa Szpitala Powiatowego w Pasłęku. W nowym budynku będzie odział rehabilitacji stacjonarnej dla dorosłych i ośrodek rehabilitacji leczniczej dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego.

Budowa nowego szpitalnego skrzydła to jedna z dłużej oczekiwanych przez szpital inwestycji.

– Dzięki temu rehabilitacja najmłodszych pacjentów, z zaburzeniami wieku rozwojowego będzie mogła odbywać się w bardziej komfortowych warunkach – mówi Iwona Chełchowska prezes Szpitala Powiatowego w Pasłęku.

Budynek będzie piętrowy. Znajdzie się w nim działające już na terenie szpitala centrum rehabilitacji. Na nowym oddziale ma być około 20 miejsc. Pasłęcki szpital na wykonanie tej inwestycji otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln 369 tys. Złotych.

– Projekt znajdował się na liście rezerwowej, ale dzięki korzystnemu kursowi euro, mogliśmy dofinansować kolejne projekty. Oczywiście jeszcze trochę środków do szczęścia brakuje, ale mamy w umowie podpisana klauzulę, że jak tylko będzie większa stabilizacja to dopełnimy finansowanie z unijnych środków – mówi Gustaw Marek Brzezin marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Powiat elbląski na tę inwestycje w budżecie powiatu zabezpieczył milion złotych.

– Jesteśmy spokojni o tę inwestycję, ponieważ jest ona zabezpieczona finansowo, a poza tym mamy już wyłonionego wykonawcę inwestycji, który prowadził już prace budowlane na terenie szpitala – mówi Ryszard Zając wicestarosta elbląski. – A największą radością jest to, że będziemy mogli zabezpieczyć świadczenia rehabilitacyjne dla mieszkańców powiatu elbląskiego, a w szczególności dla dzieci. Wiemy, że jeszcze kilka lat temu rehabilitacja była traktowana po macoszemu, a teraz okazuje się, że jest ona niezbędna, by społeczeństwo było zdrowe – dodaje.

Inwestycja rozpocznie się na początku lutego i potrwa przez najbliższe dwa lata. Będzie ją prowadziła firma budowlana z Pasłęka.

Aneta Pastuszka
Print Friendly, PDF & Email