PasjONaci: Wózek do zadań specjalnych

PasjONaci: Wózek do zadań specjalnych
Fot. Adminstrator

Wysokie krawężniki, wyboiste górskie drogi, piaszczyste plaże? Dla Blumila to nie problem. Dwukołowy wózek inwalidzki rewolucjonizuje codzienne życie niepełnosprawnych i pomaga realizować marzenia o podróżach.

Twórcą Blumila jest Polak Miłosz Krawczyk, który w wypadku drogowym stracił władzę w nogach. Chcąc korzystać z życia tak jak wszyscy, miał silną wolę do przełamania ograniczających go barier. Zaprojektowany przez niego wózek oferuje o wiele więcej możliwości niż tradycyjne urządzenia dla osób z dysfunkcją ruchu.

Blumil został stworzony na podstawie technologii stosowanej m.in. w pojazdach Segway. Oznacza to, że kieruje się nim za pomocą wychylenia ciała. Jest sterowany intuicyjnie, posiada również kierownicę. Stabilność i nieruchomość zapewnia odpowiednia dźwignia. Wózek posiada napęd elektryczny, co ułatwia codzienne użytkowanie.  Pojazd osiąga prędkość 20 km/h. Konieczne jest regularne ładowanie akumulatorów, dzięki którym można przejechać do kilkudziesięciu kilometrów.

Wysokie zawieszenie i specjalne opony umożliwiają poruszanie zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na śniegu czy w terenie górzystym. Dla wielu niepełnosprawnych Blumil – poza łagodzeniem trudów codzienności – jest szansą na spełnianie marzeń o podróżach w różne zakątki świata, również tam, gdzie surowe warunki stanowią wyzwanie.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15833 

Print Friendly, PDF & Email