PasjONaci: Pogodynka z zespołem Downa – poznajcie Mélanie

PasjONaci: Pogodynka z zespołem Downa – poznajcie Mélanie
Fot. Adminstrator

Mélanie Ségard ma 21 lat i choruje na zespół Downa. Jaka każda osoba ma marzenia, które chce spełnić. A jednym z nich jest bycie przez jeden dzień prezenterką pogody. Jak sama mówi: „Jestem inna, ale chcę pokazać wszystkim, że mogę robić wiele rzeczy. Chcę to udowodnić, występując w telewizji”.

Choroba dla dziewczyny, to nie problem w spełnianiu marzeń. Mélanie ma ogromną determinacje, aby udowodnić światu, że osoby z niepełnosprawnościami, mogą być pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i pełnić różne funkcje, jak zdrowy człowiek. Dziewczynka udowadnia innym, że marzenia się spełniają.

W walce o spełnienie marzenia pomogli jej rodzice i internauci. Rodzina dziewczyny zgłosiła ją do Krajowego Związku Stowarzyszeń Rodziców Osób Niepełnosprawnych Umysłowo i ich Przyjaciół (UNAPEI). Pomysł od razu się spodobał Luc Gateau, przewodniczącemu organizacji, który przyznał, że Mélanie stała się ambasadorem dla niepełnosprawnych w integracji społeczeństwa we Francji.

UNAPEI stał się inicjatorem wielkiej kampanii w mediach społecznościowych przeznaczonej dla niej. Na portalu społecznościowym, Facebook powstała strona „Mélanie peut le faire” czyli „Mélanie może to zrobić”, aby uzbierać 100 tys polubień. Celem utworzenia strony było przekonanie jakiejkolwiek telewizji francuskiej, aby dziewczyna dostała szansę na spełnienie marzenia. W ramach akcji został nagrany również krótki klip, w którym Mélanie przedstawia się, opowiada o swoim pragnieniu. Udało się! W ciągu kilku dni cel został osiągnięty. Strona „Mélanie może to zrobić” miała ponad 125 000 polubień, a klip obejrzało ponad 2,7 miliona osób. Media oszalały na punkcie dziewczynki. Dostała zaproszenie od państwowej stacji France 2 oraz prywatnej stacji informacyjnej BFMTV, gdzie zaprezentuje pogodę.

Źródło: pl.aleteia.org

  Oprac. EB Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15443 

Print Friendly, PDF & Email