PasjONaci: Niepełnosprawny został milionerem dzięki skarpetkowemu imperium

PasjONaci: Niepełnosprawny został milionerem dzięki skarpetkowemu imperium
Fot. Adminstrator

21–letni John Cronin z zespołem Downa wraz ze swoim ojcem w 2006 założyli firmę „John's Crazy Socks”, która s pierwszym roku działalności przyniosła aż 1,5 miliona dolarów dochodu.

Sklep internetowy zajmuje się sprzedażą zabawnych i kolorowych skarpetek. A w ofercie, do wyboru jest aż 1.500 różnych wzorów. Bestsellerem są skarpetki z napisem „down syndrome awareness” zaprojektowane przez samego Johna.

– Całe życie nosiłem zwariowane skarpetki – mówi z uśmiechem John – Pozwalają mi one na bycie sobą – dodaje.

John oprócz prowadzenia firmy, jest również zawodnikiem Olimpiad Specjalnych, dlatego 5 proc dochodów firmy przeznacza na ich wsparcie.

Z 15 osobowej załogi, 10 pracowników są to osoby z niepełnosprawnościami.

– Gdy miałem 6–7 lat zdiagnozowano u mnie zespół Aspergera, więc ludzie nie mieli za bardzo szansy, żeby być blisko mnie i mi zaufać mi. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że ktoś ci ufa – podkreśla Matthew Carvajal, jeden z pracowników

– Są cudowną rodziną i inspiracją dla innych, by zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, ponieważ wiem że takim osobom jak nam trudniej znaleźć pracę, ze względu na brak konretnych umiejętności – zaznacza Elissa Bronchick, jedna z pracownic.

Firma oferuje ponadto dostawę tego samego dnia oraz dołaczą personalne dedykacje, dzięki temu w sprzedaży internetowej dościgają już powoli takich gigantów jak np. Amazon

– Mieliśmy prosty cel, szerzyć szczęście. Chcieliśmy pokazać, co się stanie jeśli damy komuś szansę.Osoby, które zatrudniamy to wspaniali pracownicy, którzy są szczęśliwi, że z nami pracują. Nie zatrudniamy ich z litości, zatrudniamy dlatego, że pomagają nam rozwijać nasz biznes – tłumaczy Mark, ojciec Johna.

Źródło: FB Now This Original

 

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17598 

Print Friendly, PDF & Email