PasjONaci: Miałem szczęście fotografować wielu niesamowitych niepełnosprawnych sportowców

PasjONaci: Miałem szczęście fotografować wielu niesamowitych niepełnosprawnych sportowców
Fot. Adminstrator

Kiedy miał 21 lat Loren Worthington podczas gry w baseball doznał poważnego wypadku, w wyniku którego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i porażenia czterokończynowego. Loren mieszka w Phoenix w Arizonie (USA). Na wózku jest od 30 lat, jednak dopiero 10 lat temu sięgnął po aparat forograficzny. Jako niepełniony sportowiec fotografuje głównie sport osób z niepełnosprawnością.

– Prawdopodobnie moje zdjęcia nie były tak dobre, gdyby nie to, że osoby niepełnosprawne widzą we mnie kogoś podobnego do nich, kogoś przed kim mogą się otworzyć – tłumaczy Loren Worthington. – Nie mogę poruszać prawymi palcami. Wymyśliłem, że mogę robić zdjęcia używając do tego celu zewnętrznej migawki aparatu, którą trzymam w ustach. Obsługa aparatu stała się więc pewnego rodzaju rehabilitacją, która nauczyła mnie jak radzić sobie z niepełnosprawnością – dodaje.

Loren miał okazję robić zdjęcia m.in. podczas ostatniej paraolimpiady.

– Miałem szczęście fotografować wielu niesamowitych niepełnosprawnych sportowców. Poprzez swoje zdjęcia chciałem pokazać ich jako osoby, które ciężko pracują na swój sukces, są zdeterminowane i ambitne. Zawsze staram się, aby na pierwszym planie zawsze widoczne było to co robią, a nie ich dysfukcje – dodaje fotograf.

Oprócz fotografowania Loren realizuje również prace redakcyjne i komercyjne dla osób i firm, które są często kojarzone z niepełnosprawną społecznością.

Jego prace można obejrzeć na stronie http://wheelchairphotography.com.

https://www.youtube.com/watch?v=6O6NLst__oc

Fot. http://ability360.org

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17430 

Print Friendly, PDF & Email