PasjONaci: Być inspiracją

PasjONaci: Być inspiracją
Fot. Adminstrator

Choć nie ma nogi, z powodzeniem realizuje się jako sportowiec i matka. Sukcesami i trudnościami dzieli się na Instagramie, by pokazać innym, że można zrobić wszystko.

„To moja droga. Zdecydowałam, by nie pozwolić mojej niepełnosprawności na określanie mnie, ale wykorzystałam ją do pokazania sobie i innym, że wszystko jest możliwe” – napisała pod jednym ze swoich zdjęć 28–letnia australijska lekkoatletka.

Sport zawsze był ważny dla Kelly Cartwright. Gdy w wieku 15 lat lekarze wykryli u niej nowotwór, który doprowadził do amputacji nogi, dziewczyna nie poddała się i nie zrezygnowała ze sportu. Wielogodzinne treningi, ciężka praca i zaangażowanie doprowadziły ją na igrzyska paraolimpijskie w Londynie, gdzie zdobyła dwa medale. Jak sama pisze, jest dla siebie najlepszą motywacją.  

Oprócz sportu, w którym się realizuje, Kelly Cartwright spełnia się jako matka. Na instagramowym profilu – gdzie motywuje i inspiruje ludzi – lekkoatletka dzieli się swoimi doświadczeniami. Pod jednym ze swoich zdjęć wyraziła pragnienie, by jej syn dorastał, akceptując odmienność innych ludzi.

Oprócz tego Kelly Cartwright jest ambasadorką fundacji Make–a–Wish. Sportsmanka wystąpiła również w Tańcu z Gwiazdami, udowadniając, że brak nogi nie musi być przeszkodą w realizowaniu marzeń.

 

Zdjęcie: Instagram 

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16107 

Print Friendly, PDF & Email