Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy za nami

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy za nami
Fot. Pixabay

W sobotę, 5 czerwca, zakończyły się pięciodniowe Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2021. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 49 medali zajmując 3 miejsce w klasyfikacji medalowej, tuz za Rosją i Ukrainą.

Biało-czerwoni piętnaście razy stawali na najwyższym stopniu podium. Ponadto zdobyli dwadzieścia srebrnych i czternaście brązowych krążków.

Udział w rywalizacji wzięło blisko 700 zawodników z 44 krajów, w tym 78-osobowa reprezentacja Polski, a w trakcie mistrzostw poprawiono bądź ustanowiono wiele nowych rekordów Europy.

Kujawy i Pomorze reprezentowało 6 zawodników, a czworo z nich zdobyło upragnione krążki. W pchnięciu kulą na II miejscu uplasował się Piotr Kąkol a brąz zdobył Tomasz Pauliński. W rywalizacji pań, Natalia Jasińska w rzucie dyskiem i Klaudia Maliszewska w pchnięciu kulą dołożyły po brązowym medalu mistrzostw.

Bydgoska impreza była największą tego typu w historii mistrzostw Europy dla sportowców z niepełnosprawnościami i, jednocześnie, największą imprezą w sporcie paraolimpijskim na świecie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Print Friendly, PDF & Email