Paczek dla najuboższych będzie mniej niż zwykle

Paczek dla najuboższych będzie mniej niż zwykle
Fot. nadesłana/archiwum redakcji

Zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Daleko do rekordu, lecz organizatorzy cieszą się z tego co zostało podarowane i dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Zebrano łącznie 1504 kg produktów spożywczych.

– Tegoroczny rezultat nie jest wieli w porównaniu z ubiegłymi latami, kiedy pozyskiwaliśmy około 8 ton żywności, ale cieszymy się z tego, co udało się zebrać, pomimo braku wolontariuszy przy koszach. Bez wolontariuszy i tak się nie obeszło: mieli za zadanie przygotować kosze, doglądać je kilka razy w ciągu dnia i komunikować nam, czy mamy po co pojechać – mówi Teresa Bocheńska prezes elbląskiego Banku Żywności. – Najbardziej efektywna okazała się sobota – przybyło w sobotę około pół tony. Rezultat zbiórki bardzo poprawiły przedszkola nr 8, 17 i 18, które zorganizowały zbiórkę na terenie placówek. Serdecznie dziękujemy kadrze i rodzicom!

Dziękujemy również Panu Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu i wszystkim mediom za promocję zbiórki – było to bardzo potrzebne – dodaje pani prezes.

Już dziś wiadomo, że nie Bank Żywności nie będzie w stanie przygotować tyle paczek świątecznych, ile było zazwyczaj i pomóc wszystkim, którzy tego oczekiwali. Cały czas można jednak jeszcze dołożyć cegiełkę do tegorocznej akcji pomocy najbardziej potrzebującym przed świętami. Wystarczy tylko zrobić zakupy za pośrednictwem zbiórkowego sklepu internetowego na stronie www.zbiorkazywnosci.pl i w stosownym miejscu zaznaczyć elbląski Bank Żywności jako ten, do któego mają zostać przekazane środki finansowe na zakup produktów spożywczych dla najbardziej potrzebujących.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną nie odbędzie się też tradycyjne spotkanie wigilijne. Jak zaznacza jednak Teresa Bocheńska, wraz z elbląskim MOPS przygotowany zostanie świąteczny poczęstunek.

W tegorocznej zbiórce Bankowi Żywności pomagali wolontariusze ze stowarzyszeń Regionalne Centrum Wolontariatu, Lazarus, Karan, Razem, Przyjazny Krąg, Nasza Zawada, Fantazja, Żuławy, z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych nr 1 i 2, Bursy nr 3, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, z parafii pw. Brata Alberta.

Print Friendly, PDF & Email