Ostróda: „Istny Cyrk” charytatywnie dla Ukrainy

Ostróda: „Istny Cyrk” charytatywnie dla Ukrainy
Fot. materiały organizatora

Teatr Przebudzeni w Ostródzie funkcjonujący przy tamtejszym Kole PSONI, zaprasza na spektakl „Istny Cyrk ”. Wydarzenie odbędzie się 15 maja o 17:30 na Zamku w Ostródzie. Wstęp bezpłatny.

Inspiracją do stworzenia spektaklu stały się osobiste przeżycia aktorów – sytuacje, wydarzenia, ludzie, słowa, zdania, epitety, jak również sytuacje i sceny, które zespół napotkał na swojej twórczej drodze. Ponadto przy pracy nad scenariuszem cennym źródłem okazały się takie filmy, jak: „Człowiek – słoń”, „Cyrk Motyli”, „Dziwolągi” oraz książka „Jarmark Odmieńców”.

Materiały te okazały się być adekwatne do doświadczeń aktorów i przesłania spektaklu. Jak dalece i przewrotnie można pojmować piękno
i brzydotę, normalność i dziwaczność, świętość, obsceniczność i wolność..? Gdzie są granice do przełamania duszy? Czy zostały przekroczone?

Odpowiedzią na pytania są: zdrowy dystans, humor, pasja, samorealizacja, poczucie wartości i wiary we własne siły – nawet tych najsłabszych stron.

Teatr Przebudzeni funkcjonuje od 2003 roku przy PSONI, Koło w Ostródzie. To Zespół skupiający osobowości, których łączy wspólny cel – wyrażanie siebie na scenie poprzez własny język i na własną odpowiedzialność. Spektakle to swego rodzaju manifesty, nad którymi Zespół pracuje wspólnie.

Teatr, uczestnicząc w festiwalach i wydarzeniach artystycznych, burzy mity i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. Twórczość Zespołu to składowa pojedynczych historii, które wyznaczają naszą misję – aby poprzez spektakle trafiać do ludzkich serc, dusz, emocji, myśli… tak, by te historie przełożyły się na historie widzów – przebudziły ich.

Teatr jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, głównie za prawdę, dystans i przekaz płynące ze sceny. Przyjęli zasadę – „Im więcej przeszkód, tym większy proces twórczy” – i wiernie przy niej trwają. Zespół pracuje i tworzy dzięki dotacjom z Powiatu Ostródzkiego ze środków PFRON oraz Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie z Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej, a także dzięki dobrej woli wielu osób.

Print Friendly, PDF & Email