Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów na Filantropów Krakowa

Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów na Filantropów Krakowa
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Osoby, instytucje i firmy szczególnie zaangażowane w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom miasta zasługują na tytuł Filantropów Krakowa. Jeśli znasz taką osobę, instytucję lub firmę, zgłoś swojego kandydata do tytułu. Masz czas do czwartku, 30 kwietnia. 

Tytuł Filantropa Krakowa od dwudziestu lat przyznawany jest osobom, instytucjom i firmom szczególnie zaangażowanym w niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom miasta. Ostatnie tygodnie udowadniają, jak ważne i cenne jest pomaganie innym. Może w Twoim otoczeniu jest osoba, instytucja lub firma, która zasłużyła na tytuł Filantropa Krakowa? Pomóż docenić lokalne działania filantropijne – zgłoś kandydata do tytułu.

Bezinteresowne zaangażowanie charytatywne

Konkurs, w ramach którego przyznawane są tytuły Filantropów Krakowa, jest sposobem na uhonorowanie tych osób i instytucji, które społecznie i bezinteresownie udzielają pomocy potrzebującym. Celem konkursu jest wspieranie działalności charytatywnej i promowanie lokalnej filantropii, a także zachęcenie przedsiębiorców prywatnych do sponsorowania wartościowych działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i inne instytucje.

Dwie kategorie

W konkursie wyłaniani są laureaci w dwóch kategoriach: najciekawsza forma i efektywność filantropii oraz wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub instytucjom. Tytuł przyznaje prezydent Krakowa na wniosek komisji Bractwa Filantropii.

Jak zgłosić kandydata?

Kandydata do tytułu może zaproponować każdy mieszkaniec Krakowa, firma czy organizacja, ale zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem. Kandydatów do tytułu Filantrop Krakowa 2019 (tytuł przyznawany jest za poprzedni rok kalendarzowy) można zgłaszać do 30 kwietnia (nabór wniosków został przedłużony ze względu na sytuację epidemiczną):

  • poprzez przesłanie skanu podpisanego wniosku na adres e-mail: sz.umk@um.krakow.pl;
  • w formie elektronicznej – poprzez ePUAP;
  • poprzez dostarczenie podpisanego wniosku do urny na korespondencję w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK – ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków (urna na korespondencję znajduje się na parterze budynku, przy portierni).

Dodatkowe informacje o konkursie, a także formularze zgłoszeniowe są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, szczegółowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu: 12 616 78 04.

Tytuł i berło św. Królowej Jadwigi

Do tej pory tytułami Filantropów Krakowa uhonorowano 62 laureatów – osób, instytucji, firm i organizacji. Zwycięzcy plebiscytu otrzymują tytuł Filantropa Krakowa oraz berło św. Królowej Jadwigi, będącej wzorem dla filantropów, wykonane z brązu pokrytego warstwą srebra.

– Działalność Filantropów Krakowa jest ważnym elementem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, służy również nawiązywaniu i rozbudowywaniu kontaktów pomiędzy organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami i różnego rodzaju instytucjami – czytamy na stronie miasta.

Źródło: UM Kraków
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl
Print Friendly, PDF & Email