Ostatnia chwila, by zagłosować na nową funkcję aplikacji mojeIKP

Ostatnia chwila, by zagłosować na nową funkcję aplikacji mojeIKP
Fot. Pixabay

Tylko do 24 maja użytkownicy mogą zagłosować na nową funkcję aplikacji mojeIKPMapa defibrylatorów AED, EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu czy data ważności e-recepty?

Spośród tych trzech propozycji Centrum e-Zdrowia użytkownicy wybiorą funkcję, która pojawi się w aplikacji jako pierwsza. Akcja została zorganizowana z okazji dwulecia mojeIKP.

– Staramy się, żeby kolejne rozwiązania aplikacji mojeIKP były adekwatne do potrzeb jej użytkowników. Tutaj kluczowy jest ich głos. Dlatego o nowej funkcji mojeIKP zadecydują właśnie użytkownicy. Zachęcam do udziału w projektowaniu e-zdrowia w Polsce poprzez głosowanie na nową funkcję mojeIKP – mówi Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

10 maja Centrum e-Zdrowia ogłosiło ankietę. Przygotowano w niej propozycję trzech rozwiązań, na które użytkownicy wciąż jeszcze mogą głosować za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl. Ankieta kończy się 24 maja, więc trzeba się spieszyć.

Funkcja z największą liczbą głosów zostanie uruchomiona jako pierwsza.

  • Mapa AED – informacja o lokalizacji najbliższego automatycznego elektrycznego defibrylatora

Automatyczny elektryczny defibrylator (AED) to urządzenie, które rozpoznaje zaburzenia rytmu serca i podpowiada osobie ratującej, co ma zrobić. Jest dostępne w instytucjach publicznych, zakładach pracy, na dworcach, lotniskach, stacjach metra, niektórych stacjach benzynowych, w galeriach handlowych, biurowcach itp. Mapa AED pozwoli szybko dotrzeć do informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy AED.

  • EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu dostępnego w aplikacji

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza, że masz prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych do większości krajów europejskich. Obecnie możesz złożyć wniosek o jej wydanie przez Internetowe Konto Pacjenta, a odbierasz ją pocztą lub osobiście w postaci plastikowej karty. Dzięki nowej funkcji EKUZ będzie dostępny w formie elektronicznego certyfikatu, tak jak np. unijny certyfikat COVID (UCC).

  • Data ważności e-recepty – informacja o dacie realizacji recepty

7, 30 czy 365 dni? Jak długo ważna jest konkretna recepta? Pytanie o termin realizacji e-recepty jest jednym z najczęstszych w aptekach i przychodniach. Ta funkcja ułatwi Ci realizację recepty.

ZAGŁOSUJ NA NOWĄ FUNKCJĘ APLIKACJI mojeIKP

Twoje zdrowie w Twoim telefonie

mojeIKP to prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania oraz ułatwi Ci wykup leków i przypomni o ich zażywaniu. Zapewni też dostęp np. do dokumentacji medycznej dziecka i osób, które Cię do tego upoważnią.

Aplikację mojeIKP można pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

Przeczytaj też:

  • Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji mojeIKP dostępne TUTAJ.
  • Informacje dotyczące Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) dostępne TUTAJ.
Centrum e-Zdrowia
Print Friendly, PDF & Email