Ostatni moment na pełne „800 plus”

Ostatni moment na pełne „800 plus”
Fot. Pixabay

Tylko do 30 czerwca można składać wnioski o przyznanie „800 plus” z gwarancją wypłacania świadczenia przez cały nowy okres rozliczeniowy 2024/2025. Spóźnienie się nawet o jeden dzień sprawi, że pieniądze za czerwiec przepadną.

Nowy okres rozliczeniowy „800 plus” rozpoczął się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2025 r. Aby zachować ciągłość świadczenia, rodzice i opiekunowie musieli złożyć wniosek o przyznanie środków z programu do 30 kwietnia 2024 r. Złożenie dokumentu po tej dacie, ale do końca czerwca gwarantuje otrzymanie wszystkich przelewów w nowym okresie rozliczeniowym.

Złożenie wniosku o „800 plus” pomiędzy 1 a 30 czerwca spowoduje, że wypłaty za czerwiec, lipiec i sierpień uprawnieni otrzymają najpóźniej 31 sierpnia 2024 r. Wniosek w lipcu da prawo do pieniędzy tylko od tego miesiąca. Osoby, które chcą dostać świadczenie od początku nowego okresu rozliczeniowego na załatwienie formalności mają już tylko kilka dni.

Wniosek można złożyć jedynie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, bezpośrednio na PUE ZUS, na portalu Emp@tia, albo w bankowości elektronicznej. Wypłata środków odbywa się bezgotówkowo na podany we wniosku numer konta. W każdym miesiącu jest dziesięć terminów wypłat.

Regionalny Rzecznik Prasowy
województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński
Print Friendly, PDF & Email