Ostatni koncert cyklu Miasto.Gramy - Bibobit, Osiecka i EOK.

Ostatni koncert cyklu Miasto.Gramy - Bibobit, Osiecka i EOK.
Mat. nadesłane

Letni cykl wydarzeń muzycznych Miasto.Gramy organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? dobiega końca. Na finał w sobotę 20 sierpnia, piosenki Osieckiej w rytmach funk i hip-hop zagra Bibobit wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Przez całe lato muzykę na żywo usłyszeć można było w miejscach, w których w Elblągu dotychczas (lub dawno) nie gościła. Organizatorzy cyklu Miasto.Gramy zaprosili słuchaczy na Targowisko Miejskie (grupa Ńoko), w pobliże Groty w Parku Planty (Nene Heroine) do Amfiteatru na Dolince (Nick Sinckler), na Przystań Grupy Wodnej (Róża, Wczasy, P.Unity, Sneaky Jesus i Michał Jan & Immortal Onion, spotkanie z Anną Gacek i KiŻ) oraz na Górę Chrobrego (Rasm Almashan).

Ostatnie wydarzenie Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaplanowało na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Finał w świetnym tanecznym klimacie zapewni poznański Bibobit, który razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprosi nas do świata Agnieszki Osieckiej przedstawionego na płycie „Co to za czas”.

20 sierpnia, sobota godz. 19:00
Dziedziniec Muzeum Archeologiczno – Historycznego (Bulwar Zygmunta Augusta 1)
Wstęp wolny

BIBOBIT | OSIECKA to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczna.

Laureaci konkursu Męskiego Grania z 2019r. – Bibobit wraz z kwartetem smyczkowym radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa. To wysokoenergetyczny, elektryzujący i (także dosłownie) poruszający spektakl.

W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie, bo to jej głos jest narratorem tego przedsięwzięcia.

Na bazie koncertu powstał wydany w październiku, w 85-tą rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT/OSIECKA „Co to za czas”. Album został ogłoszony trzecią najlepszą płytą z muzyką polską 2021 roku przez portal onet.pl.

Wcześniej zdobył miano albumu tygodnia m. in. w RADIO 357, Radio Nowy Świat. Utwory pochodzące z tego wydawnictwa zagościły na stałe w Radio 357 i Radio Nowy Świat, a piosenkę „Życie nie stawia pytań” można także usłyszeć w playliście Rmf Classic.Bibobit. W 2019 roku zostali laureatami konkursu Męskie Granie YOUNG i uczestnikami 10-tej edycji trasy Męskie Granie.

Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała także Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej”. Pod koniec ubiegłego roku ich wspólny utwór z Anią Rusowicz pod tytułem „Kropla” podbił serca słuchaczy Radia 357.

W Elblągu grali już kilkukrotnie, za każdym razem wywołując reakcje (chyba) wyłącznie fantastycznej satysfakcji.

Elbląskiej Orkiestry Kameralnej lokalnym miłośnikom muzyki przedstawiać nie trzeba. Na zaproszenie grupy Bibobit wzbogacą nowoczesne aranżacje utworów o delikatne i ekspresyjne tło. Towarzyszenie muzycznej wizytówki Elbląga zapowiada nic innego jak wielkie emocje!

***

Stowarzyszenie Kulturalne Co jest? i Elbląska Orkiestra Kameralna złożyły wnioski do głosowania w przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim: Inicjatywy Ogólnomiejskie – nr 11 Elbląskie Święto Muzyki (SK Co jest?)
Okręg 4 Małe Projekty:
Nr 1 – Elbląg Music Masterclasses (EOK)
Nr 4 – Kiosk Kultury (SK Co Jest?) Animatorzy zachęcają do głosowania. Niech Elbląg w przyszłym roku znowu zagra w całym mieście! 

Cykl wydarzeń Miasto.Gramy współfinansowany jest przez Samorząd Miasta Elbląg. Patronat medialny nad cyklem Miasto.Gramy objęła ELbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Stowarzyszenie Kulturalne Co jest?
Print Friendly, PDF & Email