Ostatni dzień karnawału. Dziś w Gdańsku Bal Seniorów

Ostatni dzień karnawału. Dziś w Gdańsku Bal Seniorów
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zaprasza seniorów na bal, który odbędzie się we wtorek (25 lutego) w Szkole Podstawowej nr 92 przy ul. Startowej 9. Organizatorzy zapewniają muzykę, napoje i poczęstunek, a goście zobowiązani są do zabrania dobrego humoru. Wstęp wolny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.

II Zaspiański Bal Seniorów ponownie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 92. Pierwsza zabawa odbyła się w styczniu 2019 roku i przyciągnęła ponad stu gości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Zostały ostatnie wolne miejsca.

– Pomysł zorganizowania balu seniora wyszedł ode mnie – wyjaśnia Agnieszka Wierzbicka, przewodnicząca Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec. – Otrzymałam wsparcie pani dyrektor Iwony Zielnik i wspólnymi siłami udało się zorganizować zeszłoroczny bal na którym seniorzy fantastycznie się bawili.

Choć bal seniorów dedykowany jest starszym mieszkańcom gdańska, można powiedzieć, że wydarzenie ma wydźwięk międzypokoleniowy. Ponieważ zabawa odbywa się w szkole podstawowej, podczas wydarzenia seniorzy mogą liczyć na wsparcie najstarszych uczniów.

– Młodzież z najstarszych klas, ubrana na galowo, obsługiwała w zeszłym roku seniorów, pomagała znaleźć im szatnię, odprowadzała na salę taneczną, robiła kawę czy herbatę, przynosiła ciasteczka do stolików, na nawet tańczyła razem z seniorami. Zabawa była naprawdę cudowna i jestem pewna, że w tym roku będzie podobnie. W życiu nie słyszałam tylu pochlebnych opinii od seniorów na temat młodzieży – dodaje Agnieszka Wierzbicka.

Z racji tego, że bal odbędzie się na terenie placówki szkolnej, będzie to impreza bezalkoholowa. Jeśli goście mają ochotę przynieść przekąski czy sałatki własnej roboty, każda tego typu inicjatywa będzie mile widziana.

Imprezę zaplanowano w godz. 17:00 – 21:00. Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 660 798 280.

Natalia Gawlik / gdansk.pl
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl
Print Friendly, PDF & Email