Ostatni akcent TON-u

Dobiegł końca tegoroczny Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Jego zwieńczeniem był festyn integracyjno-artystyczny na Starym Mieście. Było dużo pozytywnej energii, uśmiechu i muzyki. W tym wyjątkowym dniu nie zapomniano także o muzycznych dedykacjach dla mam.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

TON w Elblągu organizowany jest od ponad trzydziestu lat. Co roku – także i w tym obecnym –  rozpoczyna go uroczysty przemarsz. Tradycją jest też piknik integracyjny w Bażantarni oraz niedzielne muzyczne spotkanie na Starym Mieście.

TON 2024 – przemarsz inaugurujący

– Tydzień Osób Niepełnosprawnych ma zaakcentować obecność osób z niepełnosprawnościami w naszej społeczności – podkreśla Barbara Gąsak, prezes ERKON. – Pokazujemy się, jesteśmy, „Nadajemy TON” – mówimy że istniejemy, że mamy takie same prawa, że mamy równe prawa i chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami – dodaje.

Ostatniego dnia TON-u na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z elbląskich przedszkoli i szkół, osoby z niepełnosprawnościami oraz seniorzy. W trakcie kilkugodzinnego spotkania na elbląskiej starówce, był także czas na uhonorowanie tych, którzy od lat wolontarystycznie wspierają Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych.

TON 2024 – piknik integracyjny w Bażantarni

Dużo energii na scenę wniósł rockowo-metalowy zespół Løster. To czwórka młodych i bardzo zdolnych chłopaków. Z nowym repertuarem wystąpiła młodzież ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz „Szalone Małolaty”. Nie zabrakło coverów znanych utworów, m.in. „Całkiem Nowa Bajka”.

Na koniec na scenie pojawiła się Marta Gałuszewska, która kilka lat temu wzięła udział w muzycznym show The Voice of Poland. Jej wykonanie „I See Fire” na etapie „Przesłuchań w ciemno” zachwyciło jury i sprawiło, że odwróciły się cztery fotele. Elblążanka dotarła do samego finału i ostatecznie to ona wygrała 8. edycję programu.

Zwieńczeniem niedzieli było oddanie klucza do bram miasta, który odebrał jego gospodarz, prezydent Michał Missan.

– Umówiliśmy się, że po pierwsze: miasto zostanie oddane w niezmienionym stanie i dziś przejechałem się po mieście, jest ok pani prezes, możemy odebrać klucz. Był też drugi warunek: że pani prezes odda klucz, jak przyjadę osobiście – mówił z uśmiechem prezydent Elbląga. – Jestem i kłaniam się nisko organizatorom, którzy przyłożyli rękę do realizacji tego tygodnia i do zobaczenia za rok.

Print Friendly, PDF & Email