Opolskie: Szpital powiatowy w Kluczborku tylko dla zakażonych SARS-CoV-2

Opolskie: Szpital powiatowy w Kluczborku tylko dla zakażonych SARS-CoV-2
Fot. Pixabay

Od poniedziałku do odwołania szpital powiatowy w Kluczborku będzie obsługiwał tylko chorych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Wstrzymana zostaje także działalność wszystkich poradni specjalistycznych przy szpitalu.

Jak informuje na swojej stronie Powiatowe Centrum Zdrowia S.A w Kluczborku, decyzją wojewody opolskiego od wtorku wszystkie łóżka szpitalne w placówce zostaną przeznaczone wyłącznie dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z tym od poniedziałku do odwołania wstrzymuje się przyjęcia pacjentów bez zakażenia na oddziały: wewnętrzny, chirurgii ogólnej, pediatrii i laryngolgii. Do odwołania wstrzymana jest praca poradni specjalistycznych działających przy szpitalu oraz pracowni endoskopowej – zarówno dla klientów zewnętrznych z NFZ jak i komercyjnych. Pacjenci z zewnątrz (z NFZ i komercyjni) nie będą mogli także korzystać z pracowni rentgenowskiej, mammograficznej i tomografu komputerowego.

Według komunikatu dyrekcji szpitala, Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna, Ośrodek Rehabilitacji w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie będą pracowały na dotychczasowych zasadach. (PAP)

Marek Szczepanik
Print Friendly, PDF & Email